HPE FlexNetwork 5520 48G 4SFP+ HI 1-slot Switch
switch - 48 portar - Administrerad - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | hanterad; hanterad |
| Switch-lager | L3; L3 |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 48; 48 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000); 10G Ethernet (100/1000/10000) |
| Antal installerade SFP+-moduler | 4; 4 |
Nätverk
| 10G stöd | Ja; Ja |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T; 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
Data transmission
| Switch kapacitet | 336 Gbit/s |
| Genomströmning | 180 Mpps |
Design
| Rackmontering | Ja; Ja |
| Staplingsbar | Ja |
| Produktens färg | Svart; Svart |
Prestanda
| Fysisk stackning (enheter) | 9 |
| Minnestyp | SDRAM / Flash; SDRAM / Flash |
| Internminne | 2048 MB |
| Flashminne | 512 MB; 512 MB |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC/DC; AC/DC |
| AC-inspänning | 90 - 264 V |
| Likströmsdriftspänning | 36 - 72 V |
| Strömförbrukning (max) | 150 W |
| Meddelane om effektförbrukning | 150W (maximum) |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej; Nej |
Övrigt
| Latens | 1000 Mb Latency: < 5 µs 10 Gbps Latency: < 3 µs |
| Prestandahantering | IMC - Intelligent Management Center; Command-line interface; SNMP manager |
| Minne och processor | 2 GB SDRAM; Packet buffer size: 4 MB, 512 MB flash |
| Externa anslutningar | (48) RJ-45 autosensing 10/100/1000 BASE-T ports; Duplex: Ports 1-48 support 10BASE-T/100BASE-TX, 1000BASE-T (full only), (4) SFP+ 1/10GbE ports, (1) port expansion module slot. |
Vikt & dimension
| Bredd | 440 mm; 440 mm |
| Djup | 360 mm; 360 mm |
| Höjd | 43,6 mm; 43,6 mm |
| Vikt | 7 kg |