LevelOne
switch - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2 |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Webbaserad adminstraion | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar | 8 |
| Strömanslutning | AC-ingångskontakt |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G stöd | Nej |
| Portspegling | Ja |
| Full duplex | Ja |
| Halv duplex | Ja |
| Länkaggregering | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Överföringsbegränsning | Ja |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| VLAN-stöd | Ja |
| Antal VLAN | 32 |
Data transmission
| Switch kapacitet | 16 Gbit/s |
| Hastighet vid vidarebefordran | 11.9 Mpps |
| Adresstabellstorlek | 4000 poster |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
| Paketbuffertminne | 1.5 MB |
Bevakning
| IGMP-snooping | Ja |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Staplingsbar | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
Prestanda
| Flashminne | 2 MB |
| Ljudnivå Lc IEC | 0 dB |
| Fläktlös | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 6 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Värmeavgivning | 20.4 BTU/h |
Vikt & dimension
| Bredd | 215 mm |
| Djup | 150 mm |
| Höjd | 44.5 mm |
| Vikt | 720 g |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Rackmonteringssats | Ja |
Förpackning
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 285 mm |
| Låddjup | 257 mm |
| Förpackningens höjd | 62 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1.19 kg |
Certifikat
| Certifiering | CE, UKCA, FCC Part 15, Subpart B Class B, RoHS |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |