MikroTik Cloud Router Switch CRS328-24P-4S+RM
switch - 28 portar - Administrerad - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | hanterad |
| Switch-lager | L2/L3 |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Systemhändelselogg | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP+-modulplatser | 4 |
| Konsolport | RJ-45 |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.3ad |
| Portspegling | Ja |
| Länkaggregering | Ja |
| Broadcast Storm-kontroll | Ja |
| Automatisk avkänning | Ja |
| VLAN-stöd | Ja |
| Antal VLAN | 4000 |
Data transmission
| Switch kapacitet | 128 Gbit/s |
| Genomströmning | 64000 Mpps |
| Hastighet vid vidarebefordran | 95,2 Mpps |
| Adresstabellstorlek | 16000 poster |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 10218 |
Bevakning
| Åtkomstkontrollista (ACL) | Ja |
| IGMP-snooping | Ja |
Protokoll
| Lednings Protokoll | SNMP |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktens färg | Vit |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal fläktar | 2 fläkt/-ar |
Prestanda
| Processortillverkare | Arm |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processorfrekvens | 800 MHz |
| Internminne | 512 MB |
| Flashminne | 16 MB |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 200000 h |
Strömtillförsel
| Strömkälla | AC |
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Antal strömförsörjningsaggregat | 2 |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Strömförbrukning (max) | 44 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Typ av PoE (Power over Ethernet) som stöds | Passive PoE, PoE+ |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 24 |
| Strömförsörjning via Ethernet | 26 V |
| Power over Ethernet (PoE)-effekt per port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 450 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -20 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 443 mm |
| Djup | 300 mm |
| Höjd | 44 mm |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Rackmonteringssats | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |