TP-Link TL-SG1008MP
switch - 8 portar - ohanterad - rackmonterbar
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 8 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Autonegotiation | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 16 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 4000 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Paketbuffertminne | 1,5 MB |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Antal fläktar | Ja |
Prestanda
| Medeltid mellan fel (MTBF) | Ja |
| MTBF (PoE) | Ja |
| CCATS (Commodity Classification Automated Tracking System) | 11 |
| Minsta systemkrav | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 140,1 W |
| Strömförbrukning (max) | 144,4 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 8 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Värmeavgivning | 492,6 BTU/h |
Vikt & dimension
| Bredd | 294 mm |
| Djup | 180 mm |
| Höjd | 44 mm |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Rackmonteringssats | Ja |
| Manual | Ja |
Tekniska detaljer
| Innerförpackningens bruttovikt | Ja |
| Lastpallens totallängd | Ja |
| Lastpallens totalbredd | Ja |
| Lastpallshöjd (lufttransport) | Ja |
| Lastpallshöjd (sjötransport) | Ja |
| Fraktkartongens nettovikt | Ja |
| Kvantitet per lastpall (lufttransport) | Ja |
| Lager per lastpall (lufttransport) | Ja |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | Ja |
| Fraktkartongens längd | Ja |
| Lager per lastpall (sjötransport) | Ja |
| Lastpallens bruttovikt (lufttransport) | Ja |
| Ytterförpackningar per lastpall (lufttransport) | 11 styck |
| Produkter per lastpall (sjötransport) | 11 styck |
| Fraktkartongens bredd | Ja |
| Ytterförpackningar per lastpall (sjötransport) | Ja |
| Lastpallens bruttovikt (sjötransport) | Ja |
| Fraktkartongens höjd | Ja |
| Antal produkter per innerförpackning | Ja |
Certifikat
| Certifiering | FCC, CE, RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |