TRENDnet TEG 30284
switch - 28 portar - smart - rackmonterbar - TAA-kompatibel
Management features
| Switch typ | hanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Webbaserad adminstraion | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 24 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar | 24 |
| Antal SFP+-modulplatser | 4 |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1x, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G stöd | Ja |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Portspegling | Ja |
| Full duplex | Ja |
| Länkaggregering | Ja |
| STP (Spanning Tree Protocol) | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| VLAN-stöd | Ja |
| VLAN-funktioner | Private VLAN, Tagged VLAN |
| Antal VLAN | 256 |
Data transmission
| Switch kapacitet | 128 Gbit/s |
| Genomströmning | 95.2 Mpps |
| Adresstabellstorlek | 16000 poster |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 10000 |
Bevakning
| Åtkomstkontrollista (ACL) | Ja |
| IGMP-snooping | Ja |
| Kryptering/säkerhet | 802.1x RADIUS, HTTPS, SSL/TLS |
| SSH / SSL-stöd | Ja |
| MAC-adressfiltrering | Ja |
| Autentisering | Portbaserad auktorisering |
Multicast-funktioner
| Multicast-stöd | Ja |
Protokoll
| Lednings Protokoll | SNMP (v1, v2c, v3) |
Design
| Rackmontering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Ja |
| Antal fläktar | 1 fläkt/-ar |
Prestanda
| Buffertstorlek | 2048 KB |
| Maximal dataöverföringshastighet | 20000 Mbit/s |
| Kompatibla operativsystem | Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP, Windows 2003 / 2008 Server |
| Ljudnivå Lc IEC | 50 dB |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 7500.35 h |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning (max) | 25 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 440 mm |
| Djup | 210 mm |
| Höjd | 44.45 mm |
| Vikt | 2.64 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Rackmonteringssats | Ja |
Förpackning
| CD med drivrutiner | Ja |
Certifikat
| Certifiering | CE FCC UL |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |