LevelOne GEU-0522
switch - 5 portar
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-T, 1000BASE-T |
| Full duplex | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
Data transmission
| Switch kapacitet | 10 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 1000 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148810 pps |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 14880 pps |
| Paketförmedlingshastighet (1 Gbps) | 1488100 pps |
Design
| Staplingsbar | Nej |
| Produktens färg | Svart |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
Prestanda
| Buffertstorlek | 64 KB |
Strömtillförsel
| Ingående ström | 0.6 A |
| Spänning | 5 V |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 86 mm |
| Djup | 23 mm |
| Höjd | 89 mm |
| Vikt | 71,4 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
Förpackning
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 95 mm |
| Låddjup | 82 mm |
| Förpackningens höjd | 98 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 184 g |
Certifikat
| Certifiering | CE, FCC |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |
| Ytterförpackningens bredd | 495 mm |
| Ytterförpackningens längd | 191 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Ytterförpackningens höjd | 516 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 10,2 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 50 styck |