LevelOne Infinity IES-0500
switch - 5 portar - ohanterad
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 5 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3az, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-FX, 100BASE-TX |
| Full duplex | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
Data transmission
| Adresstabellstorlek | 2048 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148810 pps |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 14880 pps |
| Paketbuffertminne | 0,384 MB |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Plast |
| LED-indikatorer | Aktivitet |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP30 |
Prestanda
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 1677802 h |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (max) | 4,3 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -25 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd | 26 mm |
| Djup | 70 mm |
| Höjd | 110 mm |
| Vikt | 200 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 180 mm |
| Låddjup | 79 mm |
| Förpackningens höjd | 221 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 460 g |
Certifikat
| Certifiering | FCC EN61000-6-4 EN55022 EN61000-3-2 EN61000-3-3 EN61000-6-2 EN61000-4-2 EN61000-4-3 EN61000-4-4 EN61000-4-5 EN61000-4-6 EN61000-4-8 IEC60068-2-6 Fc IEC60068-2-27 Ea IEC60068-2-32 Ed |
Logistikdata
| Ursprungsland | Taiwan |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |