PLANET IPOE-171-95W netværksswitch Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Blå
Tillverkare: Planet
Produktnummer: IPOE-171-95W
EAN: 4711605283588
Artikelnummer: F17227476
Tillverkare: Planet
Produktnummer: IPOE-171-95W
EAN: 4711605283588
Artikelnummer: F17227476
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 3-4 arbetsdagar
(2.484,00 exkl. moms)
(2.484,00 exkl. moms)
Produktnummer: IPOE-171-95W
PLANET IPOE-171-95W - Den bästa nätverksswitchen din verksamhet behöver!
Superhastig Gigabit Ethernet-anslutning:
Smart ström över Ethernet (PoE) stöd:
Kompakt och platsbesparande design:
Stabil och pålitlig anslutning:
Enkel att använda och installera:
Framtidssäker teknik för din verksamhet:
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 2
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Nätverk
Kabeltyper som stöds Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a
Design
Produktens färg Blå
Material, hölje Metall
LED-indikatorer PoE, Energiljus, Redo
Monteringsbar på väggen Ja
Internationellt skydd (IP) kod IP30
DIN-skena Ja
Strömtillförsel
Spänning 12 - 54 V
Uteffekt 95 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Övrigt
Kabelteknik 10/100/1000Base-T(X)
Miljökrav
Temperatur vid drift -40 - 75 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -40 - 85 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 90%
Fuktighet (förvaring) 5 - 90%
Vikt & dimension
Bredd 135 mm
Djup 87,8 mm
Höjd 32 mm