PLANET UPOE-2400G netværksswitch Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Blå
Tillverkare: Planet Technology Corp.
Produktnummer: UPOE-2400G
EAN: 4711605282369
Artikelnummer: F20902489
Produktnummer: UPOE-2400G
EAN: 4711605282369
Artikelnummer: F20902489
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(11.356,00 exkl. moms)
(11.356,00 exkl. moms)
Produktnummer: UPOE-2400G
Njut av överlägsen anslutning med PLANET 24-Port Gigabit 60W Ultra PoE Managed Injector Hub! Denna kraftfulla enhet säkerställer smidig och snabb internetåtkomst för ditt hem eller kontor. Den ger tillförlitlig strömförsörjning till upp till 24 enheter samtidigt, vilket gör den idealisk för nätverksutbyggnader.
PLANET 24-Port Gigabit 60W Ultra PoE Managed Injector Hub är utformad för att förbättra din nätverksupplevelse genom att minska trassel och förenkla installationen. Dess intuitiva hanteringssystem ger dig kontroll över nätverket och gör det enkelt att övervaka och administrera anslutna enheter.
Investera i PLANET 24-Port Gigabit 60W Ultra PoE Managed Injector Hub idag och upplev snabbare och pålitligare internetanslutning för ditt hem eller kontor. Ge dig själv den ultimata anslutningslösningen och njut av sömlös kommunikation och streaming utan avbrott. Ge din nätverksinfrastruktur en uppgradering och upplev skillnaden med denna avancerade injector hubb från PLANET!
Management features
Webbaserad adminstraion Ja
Anslutningar
Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar 48
Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar Gigabit Ethernet (10/100/1000)
Nätverk
Kommunikationsstandarder IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u
Kabeltyper som stöds Cat5, Cat5e, Cat6
Auto MDI / MDI-X Ja
Autonegotiation Ja
Datahastighet för Ethernet-LAN 10,100,1000 Mbit/s
Bevakning
Kryptering/säkerhet SNMP
Design
Rackmontering Ja
Produktens färg Blå
Material, hölje Metall
Återställningsknapp Ja
LED-indikatorer LAN, PoE, System
Prestanda
Firmware kan uppgraderas Ja
Strömtillförsel
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50 - 60 hz
Ingående ström 15 A
Strömförbrukning (max) 1000 W
Power over Ethernet (PoE)
Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd Ja
Övrigt
Kabelteknik 10/100/1000Base-T(X)
Miljökrav
Temperatur vid drift 0 - 50 ° C
Temperaturintervall (förvaring) -10 - 70 ° C
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 5 - 90%
Fuktighet (förvaring) 5 - 90%
Vikt & dimension
Bredd 440 mm
Djup 300 mm
Höjd 44,5 mm
Vikt 5,5 kg
Certifikat
Certifiering FCC 15 A, CE