LevelOne FEU-0511
switch - 5 portar - ohanterad
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 4 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Fast Ethernet (10/100) |
| Fiberportar kvantitet | Ja |
| Fiberoptiska kontakten | SC, st |
| Strömanslutning | DC-in-uttag |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-FX, 100BASE-TX |
| Kabeltyper som stöds | Cat5 |
| Full duplex | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
Optical fiber
| Fiber Ethernet-kablar teknik | 100BASE-FX |
| Fibertyp | Flerläge |
| Överföringsavstånd (max) | 2 km |
Data transmission
| Adresstabellstorlek | 1024 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148800 pps |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 14880 pps |
Design
| Rackmontering | Nej |
| Staplingsbar | Nej |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Material, hölje | Metall |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
Prestanda
| Buffertstorlek | 384 KB |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Maximal dataöverföringshastighet | 200 Mbit/s |
Strömtillförsel
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 2,5 A |
| Strömförbrukning (max) | 6 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 90 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 96 mm |
| Djup | 112 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Vikt | 380 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
Förpackning
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Fötter i gummi | Ja |
| Förpackningens bredd | 140 mm |
| Låddjup | 250 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 540 g |
Certifikat
| Certifiering | FCC Class B, CE |
Logistikdata
| Ursprungsland | Taiwan |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |