LevelOne GEU-0521
switch - 4 portar - ohanterad
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 4 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal SFP-modulplatser | Ja |
| Fiberoptiska kontakten | SFP |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Kabeltyper som stöds | Cat5, Cat5e |
| Full duplex | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Flödeskontroll | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
Optical fiber
| Fiber Ethernet-kablar teknik | 1000BASE‑LX, 1000BASE‑SX |
| Överföringsavstånd (max) | 0.55 km |
Data transmission
| Switch kapacitet | 1 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 4000 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
| Paketförmedlingshastighet (100 Mbps) | 148800 pps |
| Paketförmedlingshastighet (10 Mbps) | 14880 pps |
| Paketförmedlingshastighet (1 Gbps) | 1488000 pps |
| Paketbuffertminne | 1 MB |
Design
| Rackmontering | Nej |
| Produktens färg | Grå |
| Material, hölje | Metall |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz |
| Ingående ström | 2.5 A |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 90 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 96 mm |
| Djup | 112 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Vikt | 380 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
Förpackning
| Fötter i gummi | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Förpackningens bredd | 140 mm |
| Låddjup | 250 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 540 g |
Certifikat
| Certifiering | FCC Class B, CE |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |