TP-Link TL-SG1210P
switch - 10 portar - ohanterad
Management features
| Switch typ | Ohanterad |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
Anslutningar
| Antal grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | 9 |
| Typ av grundläggande RJ-45 Ethernet-portar | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal Gigabit Ethernet (koppar)-portar | 9 |
| Antal SFP-modulplatser | Ja |
Nätverk
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3x |
| 10G stöd | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Stöd för automatisk inlärning av MAC-adresser | Ja |
| Stöd för automatiskt åldrande av MAC-adresser | Ja |
Optical fiber
| Fiber Ethernet-kablar teknik | 1000BASE-X |
| Fibertyp | Enkelläge |
Data transmission
| Switch kapacitet | 20 Gbit/s |
| Adresstabellstorlek | 4000 poster |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
Bevakning
| IGMP-snooping | Ja |
Design
| Produktens färg | Grå |
| Material, hölje | Metall |
| LED-indikatorer | Ja |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
Prestanda
| Fläktlös | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning ingår | Nej |
| Likströmsdriftspänning | 53.5 V |
| Ingående ström | 1.31 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 7,11 W |
| Strömförbrukning (max) | 78,13 W |
Power over Ethernet (PoE)
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE +)-portar | 8 |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 63 W |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
| Värmeavgivning | 266,42 BTU/h |
Vikt & dimension
| Bredd | 209 mm |
| Djup | 126 mm |
| Höjd | 26 mm |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Manual | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
Certifikat
| Certifiering | CE, FCC, RoHS |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |