EFB CAT8.1 GRÃN 2m RJ45 PATCHKABEL S/FTP PIMF
Egenskaper
| Produktens färg | Grön |
| Kabellängd | 2 m |
| Kabel standard | Cat8.1 |
| Kabelskärmen | S/FTP (S-STP) |
| Anslutning 1 | RJ-45 |
| Anslutning 2 | RJ-45 |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Plätering på anslutningskontakter | Guld |
| Skärmad kontakt | Ja |
| Jacka material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Ledarmaterial | Koppar |
| AWG kabelstorlek | 26/7 |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 40000 Mbit/s |
| Frekvens | 2000 MHz |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
Vikt & dimension
| Ytterdiameter | 6,2 mm |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | Ja |