StarTech.com 3m LSZH CAT6 Ethernet Cable, 10 Gigabit Snagless RJ45 100W PoE Network Patch Cord with Strain Relief, CAT 6 10GbE UTP, Black, Individually Tested/ETL, Low Smoke Zero Halogen
Category 6 - 24AWG (N6LPATCH3MBK) - patch-kabel - 3 m - svart
Egenskaper
| Produktens färg | Svart |
| Kabellängd | 3 m |
| Kabel standard | Cat6 |
| Kabelskärmen | U/UTP (UTP) |
| Anslutning 1 | RJ-45 |
| Anslutning 2 | RJ-45 |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Plätering på anslutningskontakter | Guld |
| Jacka material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Kabelform | Rund |
| Ledarmaterial | Koppar |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 10 Gigabit Ethernet |
| AWG kabelstorlek | 24 |
| Faktisk dataöverföringshastighet | 10000 Mbit/s |
| Frekvens | 650 MHz |
| Hinderskyddad kabelhylsa | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 80 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | 0 - 80 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
Hållbarhet
| Innehåller inte | halogen |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | CE, RoHS |
Vikt & dimension
| Ytterdiameter | 6 mm |
| Vikt | 120 g |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 200 mm |
| Låddjup | 220 mm |
| Förpackningens höjd | 140 mm |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84733080 |
| Lastpallens totalbredd | 39 cm |
| Lastpallens totallängd | 29 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 29 cm |
| Ytterförpackningens bredd | 380 mm |
| Ytterförpackningens längd | 430 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 290 mm |
| Produkter per ytterförpackning | 70 styck |