wentronic nätverkskabel
3 m - grå
Egenskaper
| Produktens färg | Grå |
| Kabellängd | 3 m |
| Kabel standard | Cat6 |
| Kabelskärmen | S/FTP (S-STP) |
| Anslutning 1 | RJ-45 |
| Anslutning 2 | RJ-45 |
| Anslutning 1, formfaktor | Rak |
| Typ, kontakt 1 | Hankoppling |
| Typ, kontakt 2 | Hankoppling |
| Anslutning 2, formfaktor | Rak |
| Plätering på anslutningskontakter | Guld |
| Skärmad kontakt | Ja |
| Jacka material | Low smoke zero halogen (LSZH) |
| Kabelform | Rund |
| Ledarmaterial | Koppar |
| Kabelteknik | 10GBase-T |
| AWG kabelstorlek | 28/7 |
| Frekvens | 250 MHz |
| Böjningsradie (min) | 4,8 cm |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Typ av PoE (Power over Ethernet) som stöds | PoE+ |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -20 - 65 ° C |
Vikt & dimension
| Ytterdiameter | 6 mm |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | 1 styck |
Förpackning
| Förpackningstyp | Lösvikt |