Inter-Tech DMG-20
nätverksadapter - USB 3.0
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Värdgränssnitt | USB |
| Gränssnitt | WLAN |
| Antal USB-portar | 1 |
| USB-version | 2.0 |
Nätverk
| Maximal dataöverföringshastighet | 867 Mbit/s |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-band | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Kryptering/säkerhet | 64-bit WEP, 128-bit WEP, AES, TKIP, WPA, WPA2 |
| Datalänk Protokoll | QoS-WMM, WMM-PS, WPS, PIN, PBC |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Intern | Nej |
| Antenn | Ja |
| Kretsar | Realtek 8812AU |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows 8, Windows 8 Enterprise, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Pro x64, Windows 8 x64, Windows 8.1, Windows 8.1 Enterprise, Windows 8.1 Enterprise x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 Pro x64, Windows 8.1 x64 |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 27 mm |
| Djup | 77 mm |
| Höjd | 10 mm |
| Vikt | 15 g |
Förpackning
| Vikt inkl. förpackning | 45 g |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |