LevelOne Infinity SFP-4210
SFP-sändar/mottagarmodul (mini-GBIC) - 1GbE
Prestanda
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1250 Mbit/s |
| Gränssnittstyp | SFP |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Ja |
| Stöd för MMF (Multi-mode fiber) | Nej |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Fiberkabeldiameter som stöds | 9/125 um |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 10000 m |
| Våglängd | 1310 nm |
| Tx effekt (min) | -9,5 dBmW |
| Tx effekt (max) | -3 dBmW |
| Rx effekt (min) | -25 dBmW |
| Rx effekt (max) | 2 dBmW |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3z |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 1000BASE |
| Duplex systemet | Fullständig |
| Digital diagnostikövervakning (DDM) | Ja |
Egenskaper
| Produktens färg | Silver |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
Strömtillförsel
| Maxspänning | 3,47 V |
| Högsta strömstyrka | 0,3 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 0,8 W |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Certifiering | CE, FCC |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 85% |
Vikt & dimension
| Bredd | 14 mm |
| Djup | 57 mm |
| Höjd | 12 mm |
| Vikt | 20 g |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | Ja |
Förpackning
| Manual | Ja |
| Förpackningens bredd | 65 mm |
| Låddjup | 106 mm |
| Förpackningens höjd | 20 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 39 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Logistikdata
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallshöjd (lufttransport) | 166,9 cm |
| Produkter per lastpall | 35 styck |
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Ytterförpackningens bredd | 310 mm |
| Ytterförpackningens längd | 375 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |
| Ytterförpackningens höjd | 268 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 6,67 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 150 styck |
| Ursprungsland | Kina |