LevelOne GVT-0301 modul til netværksmodtager Fiberoptisk 1250 Mbit/s SFP 1310 nm
Prestanda
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Maximal dataöverföringshastighet | 1250 Mbit/s |
| Gränssnittstyp | SFP |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Ja |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Fiberkabeldiameter som stöds | 9/125 um |
| SFP-sändtagarstandard | LX |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 10000 m |
| Våglängd | 1310 nm |
| Tx effekt (min) | -9,5 dBmW |
| Tx effekt (max) | -3 dBmW |
| Länkbudget | 10,5 dB |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3z |
Egenskaper
| Stöd för hot-plug | Ja |
| Kompatibla produkter | GSW-2453 GVT-4000 |
Strömtillförsel
| Spänning | 3.5 V |
| Maxspänning | 6 V |
| Högsta strömstyrka | 0,3 A |
Certifikat
| Certifiering | Class 1 Laser: EN60825-1 FDA 21: 1040.10, 1040.11 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 13,5 mm |
| Djup | 55,5 mm |
| Höjd | 8,5 mm |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 70 mm |
| Låddjup | 50 mm |
| Förpackningens höjd | 130 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 70 g |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85369010 |
| Ursprungsland | Taiwan |