LevelOne GVT-2011
fibermediekonverterare - 10Mb LAN, 100Mb LAN, 1GbE
Nätverk
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Omvandlare inmatningsgränssnitt | 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T |
| Omvandlare utgränssnittet | 1000Base-X |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
| Flödeskontroll | Ja |
| VLAN-stöd | Ja |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Autonegotiation | Ja |
| Lagra-och-vidarebefordra | Ja |
| Duplex systemet | Fullständig, Halv |
Prestanda
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 500 h |
Egenskaper
| Intern | Nej |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
| Produktens färg | Grå |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Fiberportar kvantitet | 2 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| Spänning | 110 - 240 V |
| Utgångsspänning | 5 V |
| Uteffekt | 2 A |
| Strömförbrukning (max) | 5 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 71 mm |
| Djup | 94 mm |
| Höjd | 26 mm |
| Vikt | 300 g |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 55 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Snabbinstallationsguide | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 120 mm |
| Låddjup | 235 mm |
| Förpackningens höjd | 55 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 380 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Certifikat
| Certifiering | FCC, CE |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
| Ursprungsland | Kina |
| Ytterförpackningens bredd | 360 mm |
| Ytterförpackningens längd | 480 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 390 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 1.2 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 36 styck |