LevelOne SFP Transceiver 2.5Gbps Single-Mode 40km 1550nm
Prestanda
| SFP transceiver typ | Fiberoptik |
| Maximal dataöverföringshastighet | 2500 Mbit/s |
| Gränssnittstyp | SFP |
| SMF (Single-mode fiber) stöds | Ja |
| Fiberoptiska kontakten | LC |
| Fiberkabeldiameter som stöds | 9/125 um |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 40000 m |
| Våglängd | 1550 nm |
| Tx effekt (min) | -5 dBmW |
| Tx effekt (max) | Nej |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 2.5GBASE |
| Digital diagnostikövervakning (DDM) | Ja |
Egenskaper
| Produktens färg | Silver |
| Formfaktor | SFP |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | Ja |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | CB, CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, TÜV mark, UL |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -40 - 85 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 85% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 85% |
Vikt & dimension
| Bredd | 55,9 mm |
| Djup | 13,4 mm |
| Höjd | 13 mm |
| Vikt | 15,5 g |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 110 mm |
| Låddjup | 67 mm |
| Förpackningens höjd | 25 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 41,66 g |
Logistikdata
| Lastpallens totalbredd | 120 cm |
| Lastpallens totallängd | 80 cm |
| Lastpallens totalhöjd | 164,4 cm |
| Tullens varukod, tulltaxa (TARIC) | 8517620000 |
| Ytterförpackningar per lastpall | 34 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 365 mm |
| Ytterförpackningens längd | 343 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 250 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 5,5 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 100 styck |
| Ursprungsland | Taiwan |