LevelOne GVT-0500
fibermediekonverterare - 10GbE
Nätverk
| Maximal dataöverföringshastighet | 10000 Mbit/s |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ae, IEEE 802.3an, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Typ av ethernet-gränssnitt | 10 Gigabit Ethernet, Snabb Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000,10000 Mbit/s |
| Koppar Ethernet-kablar teknik | 10BASE-T, 10GBASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-LX, 1000BASE-SX, 1000BASE-T |
| Fiber Ethernet-kablar teknik | 10GBASE-ER, 10GBASE-LR, 10GBASE-SR, 10GBASE-ZR |
| Jumbo Frames stöd | Ja |
| Jumboramar | 9000 |
| Auto MDI / MDI-X | Ja |
| Duplex systemet | Fullständig |
| Kabeltyper som stöds | Cat6a |
Prestanda
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Medeltid mellan fel (MTBF) | 833.33 h |
Egenskaper
| Intern | Nej |
| Byte under drift (hotswap) | Ja |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Länk, Energiljus |
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Metall |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Fiberoptiska kontakten | SFP |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| Spänning | 5 V |
| Ingående ström | 3 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 1.2 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 115 mm |
| Djup | 85 mm |
| Höjd | 25 mm |
| Vikt | 300 g |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 75 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Snabbinstallationsguide | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 230 mm |
| Låddjup | 150 mm |
| Förpackningens höjd | 85 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 700 g |
| Förpackningstyp | Låda |
Certifikat
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS |
| Certifiering | CE |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |