PLANET IGUP-2205AT netværksomformer til medie 1000 Mbit/s Multitilstand, Enkeltilstand Blå
Nätverk
| Maximal dataöverföringshastighet | 1000 Mbit/s |
| Omvandlare inmatningsgränssnitt | 10Base-T, 100Base-T, 1000Base-T |
| Omvandlare utgränssnittet | 1000Base-BX, 1000Base-LX, 1000Base-SX |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Typ av ethernet-gränssnitt | Gigabit Ethernet |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Flödeskontroll | Ja |
| Duplex systemet | Fullständig, Halv |
| Kabeltyper som stöds | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6 |
Prestanda
| Fiberlägets struktur | Flerläge, Enkelläge |
| Fiberkabeldiameter som stöds | 9/125,50/125,62.5/125 um |
Egenskaper
| LED-indikatorer | Fel, PoE, Energiljus, System |
| DIN-skena | Ja |
| Produktens färg | Blå |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP30 |
| Material, hölje | Metall |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Fiberportar kvantitet | 2 |
| Fiberoptiska kontakten | SFP |
| Power over Ethernet (PoE)-portar kvantitet | 2 |
Strömtillförsel
| Spänning | 12 - 48 V |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Total Power over Ethernet (PoE)-budget | 90 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 55 mm |
| Djup | 85 mm |
| Höjd | 135 mm |
| Vikt | 665 g |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -40 - 75 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 85 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 90% |
Certifikat
| Certifiering | FCC Part 15 Class A, CE |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |