Grandstream WP820 - VoIP-telefon - med Bluetooth interface - 3-riktad samtalsförmåg
Design
| Produkttyp | IP-telefon |
| Handenhet typ | Trådlös telefonlur |
| Produktens färg | Svart, Silver |
Prestanda
| Installerat operativsystem | Android |
| Operativsystemversion | 7,0 |
Telefonfunktioner
| Antal linjer | 2 linjer |
| Telefonbokskapacitet | 500 poster |
| Samtalshistorik | Ja |
| On-hook-uppringning | Ja |
| Vibrationsalarm | Ja |
| Samtal väntar | Ja |
| Klarar konferenssamtal | Ja |
| Pausat samtal | Ja |
Management features
| Volymkontroll | Knappar |
| Lägg till nya kontakter från handenhet | Ja |
Display
| Displaytyp | LCD |
| Skärm diagonal | 6,1 cm (2.4") |
| Upplösning | 240 x 320 pixlar |
| Bakgrundsbelyst skärm | Ja |
Audio
| Högtalartelefon | Ja |
| Antal mikrofoner | 2 |
Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Stöd för nätverksprotokoll | SIP RFC3261, TCP/IP/UDP, RTP/RTCP, HTTP/HTTPS, ARP, ICMP, DNS (A record, SRV, NAPTR), DHCP, SSH, TFTP, NTP, STUN, SIMPLE, LLDP-MED, LDAP, TR-069, 802.1x, TLS, SRTP, IPv6 |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS) | Ja |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1x |
| Kryptering/säkerhet | 256-bit AES, SRTP |
| DHCP-klient | Ja |
Strömtillförsel
| AC-adapter, inspänning | 100 - 240 V |
| AC-adapter, nätspänning | 5 V |
| AC-adapter, maxbelastning | 1 A |
| Strömförbrukning (vanlig) | 5 W |
| Stand-by tid | 150 h |
| Samtalstid | 7,5 h |
Batteri
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 1500 mAh |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 90% |
| Temperatur vid drift | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Fuktighet (förvaring) | 0 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 168,5 mm |
| Djup | 52,5 mm |
| Höjd | 21,8 mm |
| Vikt | 161 g |
Förpackningens innehåll
| Snabbstartsguide | Ja |
| Basenhet inkluderat | Ja |
| Laddare | Ja |
| Headset medföljer | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Antal medföljande handenheter | 1 styck |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85171800 |