Yealink W80DM - basstation till trådlös telefon / basstation till VoIP-telefon med opkalds-ID - 3-vägs opkaldskapacitet
Prestanda
| Antal handenheter som stöds (max) | 100 |
| Antal bärfrekvenser | 2 |
| Antal VoIP-konton | 100 |
| Lednings Protokoll | TFTP/FTP/HTTP/HTTPS/RPS |
| Stöd för nätverksprotokoll | SIP v1 (RFC2543), v2 (RFC3261), SNTP/NTP, VLAN (802.1Q and 802.1P), 802.1x, LLDP, STUN, UDP/TCP/TLS |
| Antal basstationer som stöds (max) | 30 |
| Kryptering/säkerhet | AES, HTTPS, SHA-256, SHA-384, SHA-512, SRTP, TLS |
| Röstigenkänning | AGC, AJB, AMR-NB, AMR-WB, CNG, G.722, G.726, G.729, OPUS, PCMA, PLC, VAD, iLBC |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Kompatibel med hörapparater | Ja |
| Trådlös synkronisering | Ja |
| Två-tons multifrekvens (DTMF) | Ja |
| IPUI-registrering | Ja |
| Over The Air-uppdateringar (OTA) | Ja |
| Automatisk inställningsfunktion | Ja |
| Lås för knappsats | Ja |
| Användarens åtkomstnivå | Ja |
| XML-browser | Ja |
Call management
| Klarar konferenssamtal | Ja |
| Telefonbokskapacitet (per handset) | 100 poster |
| Antal parallella konferenser | 3 |
| Antalet samtidiga samtal (max) | 100 |
| Antal smalbandssamtal som stöds per bas (max) | 8 |
| Antal bredbandssamtal som stöds per bas (max) | 8 |
| Antal samtidiga samtal per handset | 2 |
| Anonyma samtal | Ja |
| Anonyma samtal avvisande | Ja |
| Samtal väntar | Ja |
| Vidarekoppling | Ja |
| Namn och uppringnings-ID | Ja |
| Fjärrstyrd telefonbok | Ja |
| Samtalsöverföring | Ja |
| Pausat samtal | Ja |
| Stör ej funktion | Ja |
| Ljudavstängningsfunktion | Ja |
| Växla mellan samtal | Ja |
| Snabbuppringning | Ja |
| Integrerad röstbrevlåda | Ja |
| Återuppringning | Ja |
| Meddelande väntar-funktion (MWI) | Ja |
| Funktion för sök/import/export av telefonbok | Ja |
| Återställningsfunktion | Ja |
| Samtalshistorik | Ja |
| SCA (Shared Call Appearance) | Ja |
| Nödsamtal | Ja |
| Export av systemlogg | Ja |
Antenn
| Frekvensområde (EU) | 1880 - 1900 MHz |
| Frekvensområde (US) | 1920 - 1930 MHz |
| Maximal räckvidd inomhus | 50 m |
| Maximal räckvidd utomhus | 300 m |
Anslutningar
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
Design
| Produktens färg | Vit |
| Full duplex | Ja |
| LED-indikatorer | Ja |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
Strömtillförsel
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Ja |
| Uteffekt | 1,2 A |
| Spänning | 100 - 240 V |
| Utgångsspänning | 5 V |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 95% |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
Vikt & dimension
| Produktstorlek (BxDxH) | 130 x 100 x 25,1 mm |
| Vikt | 2,56 kg |
| Förpackningens bredd | 174 mm |
| Låddjup | 180 mm |
| Förpackningens höjd | 63 mm |
Förpackningens innehåll
| Skruvar medföljer | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Nätadapter ingår | Ja |
Logistikdata
| Produkter per ytterförpackning | 10 styck |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 3,13 kg |
| Ytterförpackningens bredd | 336 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 187 mm |
| Ytterförpackningens längd | 375 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85177900 |