ALOGIC Clarity Pro 27C4KPDW skärm - Quantum Dot technology - 27" - IPS
4K 3840x2160 vid 60Hz
Tillverkare: ALOGIC
Produktnummer: 27C4KPDW
EAN: 9350784027122
Artikelnummer: F24614962
ALOGIC Clarity Pro 27C4KPDW skärm &#45 Quantum Dot technology &#45 27" &#45 IPS
Tillverkare: ALOGIC
Produktnummer: 27C4KPDW
EAN: 9350784027122
Artikelnummer: F24614962
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 4-9 arbetsdagar
(9.255,20 exkl. moms)
(9.255,20 exkl. moms)
Produktnummer: 27C4KPDW
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 3840 x 2160 pixlar
HD-typ 4K Ultra HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning QD
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 400 cd/m²
Svarstid (medel) 5 ms
Skärmytskikt Glansigt
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Grafikupplösningar som stöds 3840 x 2160
Videolägen som stöds 2160p
Kontrastförhållande (medel) 1000:1
Max uppdateringsfrekvens 60 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Diagonal skärmstorlek 69 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range (HDR) 400
Färgområdesstandard Adobe RGB, DCI-P3, sRGB
sRGB-täckning (typisk) 100%
NTSC-täckning (typisk) 130%
Adobe RGB-täckning 99%
DCI-P3-täckning 97%
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 10 W
Inbyggda högtalare Ja
Megapixel 8 MP
Inbyggd kamera Ja
Design
Positionering på marknaden Grafisk formgivning
Produktens färg Svart, Silver
Material, hölje Akrylnitrilbutadienstyren (ABS), Aluminium, Glas
Anslutningar
Antal USB typ B-portar uppströms Ja
Antal USB typ A-portar nedströms 2
Antal USB typ C-portar nedströms Ja
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 65 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Ljudutgång Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja
Förbättrad kabelhantering Ja
Höjdjustering Ja
Svängarm Ja
Pivot vinkel 0 - 90°
Svängbara Ja
Lutningsjustering Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 26 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 45 kWh
Strömförbrukning i vänteläge 0,3 W
Strömförbrukning (max) 150 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,2 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
AC-adapter, nätspänning 19 V
Nätaggregatstyp Extern
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 623,8 mm
Djup (med stativ) 415,4 mm
Höjd (med stativ) 220 mm
Bredd (utan stativ) 623,8 mm
Djup (utan stativ) 48,3 mm
Höjd (utan stativ) 372,2 mm