AOC Q27B3CF2 skärm - WLED - 27" - IPS - 1ms,14ms
QHD 2560x1440 vid 100Hz
Tillverkare: AOC
Produktnummer: Q27B3CF2
EAN: 4038986181464
Artikelnummer: F24779615
AOC Q27B3CF2 skärm &#45 WLED &#45 27" &#45 IPS &#45 1ms,14ms
Tillverkare: AOC
Produktnummer: Q27B3CF2
EAN: 4038986181464
Artikelnummer: F24779615
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(1.934,40 exkl. moms)
(1.934,40 exkl. moms)
Produktnummer: Q27B3CF2
Lysande Skärpa: AOC WLED 27\" Skärm för Nyskapande Digital Upplevelse!
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Paneltyp IPS
LED-bakgrundsbelysning Ja
Typ av bakgrundsbelysning W-LED
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Svarstid (medel) 4 ms
Responstidens mätningstyp GTG (Gray to Gray)
Responstid (MPRT) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Platt
Kontrastförhållande (medel) 1500:1
Kontrastförhållande (dynamisk) 20000000:1
Max uppdateringsfrekvens 100 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,2331 x 0,2331 mm
Pixeltäthet 109 ppi
Horisontellt sökområde 30 - 115 kHz
Vertikalt sökområde 48 - 100 hz
Bildstorlek horisontalt 59,8 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 115 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 48 - 100 hz
Diagonal skärmstorlek 68,6 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
DDC/CI Ja
Dimfaktor 25%
Ytans hårdhet 3H
Färgområdesstandard sRGB
Färgomfång 99%
sRGB-täckning (typisk) 120,8%
NTSC-täckning (typisk) 105,3%
Adobe RGB-täckning 103,5%
BT.2020-täckning 70,1%
DCI-P3-täckning 96,2%
Prestanda
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Multimedia
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 4 W
Inbyggda högtalare Ja
Inbyggd mikrofon Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Hem
Produktens färg Svart
Främre infattning Svart
Löstagbart stativ Ja
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Ja
USB-hubbversion 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal USB typ A-portar nedströms 2
Antal USB typ C-portar nedströms Ja
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 65 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Inbyggd KVM-switch Nej
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Strömingång Ja
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 11 cm
Svängarm Nej
Svängbara Nej
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 25°
Plug & Play-kompatibel Ja
LED-indikatorer Driftindikator, Stand-by
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) E
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 21 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 34 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 35 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 135 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Nätaggregatstyp Intern
Energieffektivitetsskalning A till G
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 616,6 mm
Djup (med stativ) 229,8 mm
Höjd (med stativ) 508,6 mm
Vikt (med stativ) 5,51 kg
Bredd (utan stativ) 616,6 mm
Djup (utan stativ) 45,6 mm
Höjd (utan stativ) 356,7 mm
Vikt (utan stativ) 3,97 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 820 mm
Låddjup 162 mm
Förpackningens höjd 481 mm