ASUS ROG Strix XG27WCMS skärm - LED-bakgrundsbelysning - 27" - AMD FreeSync Premium - 1ms
QHD 2560x1440 vid 280Hz
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: XG27WCMS
EAN: 4711387530146
Artikelnummer: F24969080
ASUS ROG Strix XG27WCMS skärm &#45 LED-bakgrundsbelysning &#45 27" &#45 AMD FreeSync Premium &#45 1ms
Tillverkare: ASUS
Produktnummer: XG27WCMS
EAN: 4711387530146
Artikelnummer: F24969080
Finns i lager hos leverantör - leveranstid: 13-14 arbetsdagar
(3.389,60 exkl. moms)
(3.389,60 exkl. moms)
Produktnummer: XG27WCMS
Framkalla din inre gamer med ASUS ROG Strix XG27WCMS skärm! Upplev en fängslande spelupplevelse med dess 27-tums krökta display och imponerande QHD-upplösning på 2560x1440. Med en otrolig uppdateringshastighet på 280Hz och 1ms svarstid kan du njuta av ultrasmidig grafik och snabb respons i varje spel.
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Quad HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp Fast VA
LED-bakgrundsbelysning Ja
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 400 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 400 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Konkav skärm
Bildskärmens krökning 1500R
Kontrastförhållande (medel) 3000:1
Max uppdateringsfrekvens 280 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,233 x 0,233 mm
Bildstorlek horisontalt 59,8 cm
Bildstorlek vertikalt 33,6 cm
Horisontell avsökningsfrekvens 30 - 255 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 60 - 240 hz
Diagonal skärmstorlek 69 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10), DisplayHDR 400
Färgområdesstandard DCI-P3
Färgomfång 95%
sRGB-täckning (typisk) 125%
Prestanda
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
Stöd för VESA Adaptive Sync Ja
Flimmerfriteknik Ja
Låg blåljus-teknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Antal USB typ C-portar nedströms Ja
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPort Ja
USB-strömleverans Ja
USB-strömförsörjning upp till 15 W
HDMI Ja
Antal HDMI-portar Ja
HDMI-version 2.1
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
HDCP Ja
HDCP-version 2.2
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Monteringsbar på väggen Ja
Produktvikt (oz) Ja
Typ av kabellåsanslutning Kensington
Höjdjustering Ja
Justerbar höjd (max) 12 cm
Svängbara Ja
Hållare -35 - 35°
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 20°
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 26 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 70 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 31,4 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge 0,5 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 1987468
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 611 mm
Djup (med stativ) 219 mm
Höjd (med stativ) 390 mm
Vikt (med stativ) 7,2 kg
Bredd (utan stativ) 611 mm
Djup (utan stativ) 92 mm
Höjd (utan stativ) 370 mm
Vikt (utan stativ) 4,5 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 843 mm
Låddjup 200 mm
Förpackningens höjd 480 mm