Produktnummer: EV2400R-BK
EAN: 4995047071341
Artikelnummer: F25524312
Eizo Skärm
Tillverkare: Eizo
Produktnummer: EV2400R-BK
EAN: 4995047071341
Artikelnummer: F25524312
I lager - leveranstid: 2-3 arbetsdagar, ved bestilling inden kl. 14.00
(3.388,00 exkl. moms)
(3.388,00 exkl. moms)
Tillverkare: Eizo
Produktnummer: EV2400R-BK
Effektiv bildskärm för fokuserat arbete
Teknik för optimalt arbetsflöde
  • 23,8 tums bildyta — ger en balanserad storlek för både små och stora skrivbord
  • 16:9 bildförhållande — standardformat som passar de flesta moderna programvaror och dokument
  • 5 ms responstid
    — säkerställer smidiga övergångar och minimerar eftersläpningar i bilden
Användning och kompatibilitet
Ergonomi
Justerbar höjd (max) 14 cm
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Lutningsvinkel -5 - 35°
Hållare -172 - 172°
Pivot vinkel 90°
Prestanda
DisplayPort-version 1,3
Anslutningar
HDMI-version 1,4
Antal USB typ B-portar uppströms 1
Antal USB typ A-portar nedströms 2
Multimedia
Inbyggda högtalare Ja
Antal talare 2
Uteffekt (RMS) 1 W
Strömtillförsel
AC-inspänning 100 - 240 V
Strömförbrukning (vanlig) 8 W
Strömförbrukning (max) 43 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,37 W
Energieffektivitetsklass (SDR) B
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 537,8 mm
Djup (med stativ) 233 mm
Höjd (med stativ) 333,6 - 473,6 mm
Bredd (utan stativ) 537,8 mm
Djup (utan stativ) 57 mm
Höjd (utan stativ) 317,5 mm
Vikt (med stativ) 5,6 kg
Vikt (utan stativ) 3,5 kg
Miljökrav
Temperatur vid drift 5 - 35 °C
Fuktighet (förvaring) 10 - 90%
Intervall för relativ operativ luftfuktighet 20 - 80%
Övrigt
Display
Skärmtyp IPS
Skärm diagonal 60,5 cm (23,8 tum)
Upplösning 1920 x 1080 pixlar
Native bildförhållande 16:9
Bildstorlek horisontalt 52,7 cm
Bildstorlek vertikalt 29,65 cm
Bildpunktavstånd 0,275 x 0,275 mm
Pixeltäthet 93 ppi
Antal färger 16,77 miljoner färger
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Ljusstyrka (normal) 350 cd/m²
Kontrastförhållande (medel) 1500:1
Svarstid (medel) 5 ms
Färgområdesstandard sRGB
Horisontell avsökningsfrekvens 31 - 114 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens 59 - 100 Hz