Produktnummer: 27GS60QC-B.AEUQ
EAN: 8806096090664
Artikelnummer: F24860259
LG UltraGear 27GS60QC-B skärm &#45 LED-bakgrundsbelysning &#45 27" &#45 AMD FreeSync, VESA Adaptive-Sync &#45 VA &#45 1ms
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27GS60QC-B.AEUQ
EAN: 8806096090664
Artikelnummer: F24860259
Finns i lager - skickas samma vardag vid beställning före kl. 16.00
(1.876,80 exkl. moms)
(1.876,80 exkl. moms)
Tillverkare: LG Electronics
Produktnummer: 27GS60QC-B.AEUQ
Med en ultrahög uppdateringsfrekvens på 165 Hz och en snabb responstid på 1 ms kan du njuta av smidig och responsiv spelprestanda utan oskärpa eller skuggor. Oavsett om du spelar actionfyllda spel eller tittar på film kommer du att uppskatta den skarpa och detaljerade bildkvaliteten som denna skärm levererar.
Display
Skärm diagonal 68,6 cm (27")
Upplösning 2560 x 1440 pixlar
HD-typ Full HD
Native bildförhållande 16:9
Skärmtyp LCD
Paneltyp VA
Pekskärm Nej
Ljusstyrka (max) 250 cd/m²
Ljusstyrka (normal) 300 cd/m²
Svarstid (medel) Ja
Anti-glare skärm Ja
Skärmform Konkav skärm
Bildskärmens krökning 1000R
Grafikupplösningar som stöds 2560 x 1440
Kontrastförhållande (medel) 2400:1
Max uppdateringsfrekvens 180 hz
Betraktningsvinkel (horisontell) 178°
Synfältsvinkel (vertikal) 178°
Antal färger 16,7 miljoner färger
Bildpunktavstånd 0,233 x 0,233 mm
Diagonal skärmstorlek 68,5 cm
HDR-stöd Ja
HDR-teknik (High Dynamic Range) High Dynamic Range 10 (HDR10)
Färgdjup 8 bit
sRGB-täckning (typisk) 99%
Prestanda
NVIDIA G-SYNC Ja
Typ av NVIDIA G-SYNC G-SYNC Compatible
AMD FreeSync Ja
Typ av AMD FreeSync FreeSync Premium
Flimmerfriteknik Ja
Spelläge Ja
Multimedia
Inbyggda högtalare Nej
Inbyggd mikrofon Nej
Inbyggd kamera Nej
Design
Positionering på marknaden Spela
Produktens färg Svart
Fötter färg Svart
Anslutningar
Inbyggd USB-hubb Nej
HDMI Ja
Antal HDMI-portar 2
HDMI-version 2.0
Antal Displayportar Ja
DisplayPort-version 1.4
Hörlursutgång Ja
Hörlursutgångar Ja
Hörlursanslutning 3,5 mm
Nätverk
Wi-Fi Nej
Nätverksansluten (Ethernet) Nej
Ergonomi
VESA-fäste Ja
Gränsssnitt för panelmontering 100 x 100 mm
Höjdjustering Nej
Lutningsjustering Ja
Lutningsvinkel -5 - 15°
Skärmgränssnitt (OSD) Ja
Strömtillförsel
Energieffektivitetsklass (SDR) F
Energieffektivitetsklass (HDR) G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar 22 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar 29 kWh
Strömförbrukning (vanlig) 22 W
Strömförbrukning i vänteläge 0,5 W
Strömförbrukning (max) 19 W
Strömförbrukning i avslaget läge 0,3 W
AC-inspänning 100 - 240 V
Växelström Frekvens 50/60 hz
Energieffektivitetsskalning A till G
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) 1950382
Vikt & dimension
Bredd (med stativ) 604,9 mm
Djup (med stativ) 226,5 mm
Höjd (med stativ) 450,7 mm
Vikt (med stativ) 4,8 kg
Bredd (utan stativ) 604,9 mm
Djup (utan stativ) 95,7 mm
Höjd (utan stativ) 363,8 mm
Vikt (utan stativ) 3,5 kg
Förpackning
Förpackningens bredd 685 mm
Låddjup 160 mm
Förpackningens höjd 435 mm