Neovo MX-22
LED-skärm - Full HD (1080p) - färg - 21.5"
Display
| Skärm diagonal | 54,6 cm (21.5") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| HD-typ | Full HD |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Skärmtyp | LCD |
| Paneltyp | TN |
| Pekskärm | Nej |
| Ljusstyrka (normal) | 250 cd/m² |
| Svarstid (medel) | 5 ms |
| Skärmytskikt | Mätt |
| Skärmform | Platt |
| Grafikupplösningar som stöds | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Kontrastförhållande (medel) | 1000:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 2000000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 170° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 160° |
| Antal färger | 16,78 miljoner färger |
| Bildpunktavstånd | 0,248 x 0,248 mm |
| Horisontell avsökningsfrekvens | 24 - 83 kHz |
| Vertikal avsökningsfrekvens | 50 - 75 hz |
| Ytans hårdhet | 9H |
| Färgområdesstandard | NTSC |
| NTSC-täckning (typisk) | 72% |
| 3D kompatibilitet | Nej |
Prestanda
| NVIDIA G-SYNC | Nej |
| AMD FreeSync | Nej |
Multimedia
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 4 W |
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Inbyggd kamera | Nej |
Design
| Positionering på marknaden | Medical |
| Produktens färg | Vit |
Anslutningar
| Inbyggd USB-hubb | Nej |
| Kvalitet på VGA (D-Sub) porten | Ja |
| DVI-port | Ja |
| Antal DVI-D anslutningar | Ja |
| HDMI | Ja |
| Antal HDMI-portar | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Antal Displayportar | Ja |
| Ljudanslutning | Ja |
Ergonomi
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 75 x 75,100 x 100 mm |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
| Höjdjustering | Nej |
| Lutningsjustering | Ja |
| Lutningsvinkel | 0 - 15° |
Strömtillförsel
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 16 kWh |
| Strömförbrukning (vanlig) | 16 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Nätaggregatstyp | Extern |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter) | 670692 |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
Vikt & dimension
| Bredd (med stativ) | 513,2 mm |
| Djup (med stativ) | 155 mm |
| Höjd (med stativ) | 368,5 mm |
| Vikt (med stativ) | 6,7 kg |
| Bredd (utan stativ) | 513,2 mm |
| Djup (utan stativ) | 56,2 mm |
| Höjd (utan stativ) | 324,3 mm |
| Vikt (utan stativ) | 6,1 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 614 mm |
| Låddjup | 204 mm |
| Förpackningens höjd | 477 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 8,8 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, Ljud (3ˌ5mm), VGA |
| Snabbstartsguide | Ja |
Övrigt
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| På / av-knapp | Ja |
| Inbyggd TV mottagare | Nej |
| Certifikat för överensstämmelse | CE, Direktivet om lågspänning (LVD), REACH, RoHS, UKCA, WEEE |