Voxicon DC55XPAP 24/7 55" 500cd/m² 4K UHD (2160p) 16:9
Display
| Paneltyp | IPS |
| LED-bakgrundsbelysning | Ja |
| Typ av LED-bakgrundsbelysning | Slim Direct-LED |
| Skärm diagonal | 139,7 cm (55") |
| Skärmtyp | LED |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Ljusstyrka | 500 cd/m² |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Pekskärm | Nej |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| Svarstid (medel) | 8 ms |
| Kontrastförhållande (medel) | 1200:1 |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 50000:1 |
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 178° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 178° |
| Antal färger | 10,7 miljarder färger |
| Aktiv skärmyta (B x H) | 1209,6 x 680,4 mm |
| Diagonal skärmstorlek | 138,8 cm |
| Standard uppdateringsfrekvens | 50 hz |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 5 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal HDMI-ingångar | 4 |
| Antal HDMI-utgångar | Ja |
| DVI-port | Nej |
| USB-port | Ja |
| Antal USB-portar | 2 |
| USB-version | 2.0/3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB-anslutning | USB Type-A |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| PC-ljud in | Nej |
| Uttag för mikrofon/linje in | Nej |
| RS-232-gränssnitt | Ja |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | Ja |
| PC-Ljud ut | Ja |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal inbyggda högtalare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 10 W |
Design
| Produktdesign | Platt skärm för digital skyltning |
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Orientering | Horisontell / Vertikal |
| Produktens färg | Svart |
| Skärmform | Platt |
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 400 x 400 mm |
| Bezel-bredd (botten) | 1,1 cm |
| Bezel-bredd (sidan) | 9 mm |
| Bezel-bredd (överst) | 9 mm |
| Monteringssätt | Vägg |
Prestanda
| Ändamål | Corporate |
| Inbyggd TV mottagare | Nej |
| Drifttid (timmar/dagar) | 24/7 |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 138 W |
| Spänning | 220 V |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i väntläge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,3 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 138 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 138 kWh |
| AC-inspänning | 220 V |
| Växelström Frekvens | 60 hz |
Datorsystem
| Datorsystem | Nej |
| Inbyggd processor | Ja |
| Processortillverkare | Arm |
| Processorfamilj | ARM Cortex |
| Processorarkitektur | ARM Cortex-A55 |
| Processor | A55 |
| Processorkärnor | 4 |
| Internminne | 2 GB |
| Ombord grafikkort modell | ARM Mali-G31 MP2 |
| Intern lagringskapacitet | 16 GB |
| Installerat operativsystem | Android |
Vikt & dimension
| Skärmbredd | 1236 mm |
| Visa djupet | 63 mm |
| Visa höjd | 709 mm |
| Visa vikt | 18,5 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 1369 mm |
| Låddjup | 165 mm |
| Förpackningens höjd | 874 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 24,1 kg |
Förpackningens innehåll
| Stå ingår | Nej |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Penna | Nej |
| Nätadapter ingår | Nej |
| Monteringssats | Ja |
| Kabel inkluderad | IR-sensor, Energiljus |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 100 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
Logistikdata
| Ursprungsland | Turkiet |
Övrigt
| Nätaggregatstyp | Intern |