Opticon C-37
stregkodescanner
Skanning
| Bildsensortyp | CCD |
| Läs hastighet (max) | 200 läsningar/s |
| Våglängd | 650 nm |
| Luta läsvinkel | -20 - 20° |
| Pitch läsvinkel | -35 - 35° |
| Yaw läsvinkel | 20 - 70° |
| Avkodningsstandard | JAN/UPC/EAN incl. add on, Codabar/NW-7, Code 11, Code 39, Code 93, Code 128, GS1-128 (EAN-128), GS1 Databar (RSS), IATA, Industrial 2of5, Interleaved 2of5, ISBN-ISSM-ISSN, Matrix 2of5, MSI/Plessey, S-Code, Telepen, Tri-Optic,UK/Plessey Chinese Post, Korean Postal Authority code |
Anslutningar
| Standardgränssnitt | USB, RS-232 |
| Bluetooth | Nej |
Prestanda
| Internationellt skydd (IP) kod | IP42 |
| Alarm | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | CE, FCC, VCCI, RoHS |
Strömtillförsel
| Spänning | 6 V |
Vikt & dimension
| Vikt | 90 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 240 mm |
| Låddjup | 130 mm |
| Förpackningens höjd | 60 mm |
Miljökrav
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
| Temperatur vid drift | 0 - 50 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 5 - 95% |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84716070 |
Övrigt
| Ljuskälla | LED |
| Produktstorlek (BxDxH) | 53 x 150 x 75 mm |