DYMO
printserver - USB
Egenskaper
| Intern | Nej |
| LED-indikatorer | Ja |
| Ursprungsland | Taiwan |
Nätverk
| Typ av nätverksanslutning | Ethernet LAN |
Protokoll
| Webbaserad adminstraion | Ja |
Anslutningar
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | Ja |
Programvara
| Windows-operativsystem som stöds | Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion |
Förpackning
| Förpackningstyp | Låda |
| Förpackningens bredd | 175 mm |
| Låddjup | 235 mm |
| Förpackningens höjd | 68 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 390 g |
Systemkrav
| Minsta systemkrav | CD-ROM |
Övrigt
| Tullkodex | 8443321000 |
| Gränssnitt | USB |
| Nätverksförberedd | Ja |