Logitech BCC950 ConferenceCam
webbkamera
Grafikstyrenhet
| HD-typ | Full HD; Full HD |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 pixlar; 1920 x 1080 pixlar |
| Videolägen som stöds | 720p, 1080p; 720p, 1080p |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps; 30 fps |
| Videoformat som stöds | H.264; H.264 |
| Upplösning vid filmning | 1920x1080@30fps; 1920x1080@30fps |
Kamera
| Zoomkapacitet | Ja; Ja |
| Digital zoom | 1,2x; 1,2x |
| Synfältsvinkel (FOV) | 78°; 78° |
| Horisontellt synfält | 70,42°; 70,42° |
| Vertikalt synfält | 43,3°; 43,3° |
Mikrofon
| Ljudtrycksnivå (max) | 80 dB; 80 dB |
Prestanda
| Produktens färg | Svart; Svart |
| Fjärrkontrollsfunktion | Ja |
| Typ av fjärrkontroll | IR |
| Fjärrkontrollens sändningsavstånd | 3,048 m |
| Panoreringsvinkel | 0 - 180°; 0 - 180° |
| Lutningsvinkel | 0 - 55°; 0 - 55° |
| PTZ-styrning | Ja; Ja |
Audio
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Mikrofonens frekvensrespons | 200 - 8000 hz |
| Högtalarens frekvensområde | 200 - 20000 hz |
| Inbyggda högtalare | Ja; Ja |
| Upptagningsområde för mikrofon | 2,4 m; 2,4 m |
Systemkrav
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
Egenskaper
| Monteringssätt | Stånd; Stånd |
Datorsystem
| Windows-operativsystem som stöds | Ja; Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja; Ja |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS; ChromeOS |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bruttovikt | 4,87 kg; 4,87 kg |
| Ytterförpackningens längd | 365 mm; 365 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 265 mm; 265 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85258900; 85258900 |
| Ytterförpackningens bredd | 184 mm; 184 mm |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | AC; AC |
| Typ av batteri i fjärrkontroll | CR2032 |
| Batterikapacitet | 210 mAh; 210 mAh |
| Batteriteknik | Litium; Litium |
| Antal batterier | 1; 1 |
Vikt & dimension
| Bredd | 150 mm; 150 mm |
| Djup | 104 mm; 104 mm |
| Höjd | 154 mm; 154 mm |
| Vikt | 568 g; 568 g |
| Förpackningens bredd | 177 mm |
| Låddjup | 173 mm |
| Förpackningens höjd | 124 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,14 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 177 mm |
| Låddjup | 173 mm |
| Förpackningens höjd | 124 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,14 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC; AC |
| Strömkabel längd | 2,4 m; 2,4 m |
| Batterier till fjärrkontroll ingår | Ja |
| Längd på USB-kabel | 2,4 m |
| Snabbstartsguide | Ja; Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja; Ja |
| Förpackningarnas innehåll | BCC950 ConferenceCam-basenhet och ansluten USB-kabel Kameraförlängningsstativ Kamerahuvud Nätkabel Snabbstartsguide Fjärrkontroll; BCC950 ConferenceCam-basenhet och ansluten USB-kabel Kameraförlängningsstativ Kamerahuvud Nätkabel Snabbstartsguide Fjärrkontroll |