Logitech ConferenceCam Connect
konferenskamera
Grafikstyrenhet
| HD-typ | Full HD; Full HD |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 pixlar; 1920 x 1080 pixlar |
| Videolägen som stöds | 1080p, 720p; 1080p, 720p |
| Grafikupplösningar som stöds | 1280 x 720 (HD 720), 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Videoformat som stöds | H.264; H.264 |
Anslutningar
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
Nätverk
| Wi-Fi | Nej |
Kamera
| Zoomkapacitet | Ja; Ja |
| Digital zoom | 4x; 4x |
| Synfältsvinkel (FOV) | 90°; 90° |
| Justering av fokus | Automatisk; Automatisk |
| Fjärrkontrollsgränssnitt | IR trådlös |
| Sekretesstyp | Integritetsskydd; Integritetsskydd |
| Sekretesskamera | Ja; Ja |
| Fotofunktion | Ja; Ja |
Display
| Betraktningsvinkel (horisontell) | 82,1° |
| Synfältsvinkel (vertikal) | 52,2° |
Mikrofon
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -34 dB; -34 dB |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 16000 hz |
| Mikrofon, riktning | Rundtagande |
| Ljudtrycksnivå (max) | 91,5 dB; 91,5 dB |
| Mikrofon Total Harmonic Distortion (THD) | 1%; 1% |
| Antal mikrofoner | 2; 2 |
Prestanda
| Bluetooth | Ja; Ja |
| Produktens färg | Grå; Grå |
| Närfältskommunikation (NFC) | Ja |
| Fjärrkontrollsfunktion | Ja |
| Fjärrkontrollens sändningsavstånd | 3,048 m |
| Produkttyp | Videokonferenssystem för grupper |
| Lutningsvinkel | -10 - 10°; -10 - 10° |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| PTZ-styrning | Ja; Ja |
Audio
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Mikrofonens frekvensrespons | 100 - 16000 hz |
| Högtalarens frekvensområde | 140 - 16000 hz |
| Inbyggda högtalare | Ja; Ja |
| Frekvensområde | 140 - 16000 hz |
| Upptagningsområde för mikrofon | 3,6 m; 3,6 m |
Egenskaper
| Telenärvaro | Nej; Nej |
| Monteringssätt | Stånd; Stånd |
| Produktvikt (oz) | Ja; Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington; Kensington |
Datorsystem
| Windows-operativsystem som stöds | Ja; Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja; Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Android; Android |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS; ChromeOS |
Logistikdata
| Ytterförpackningens längd | 428 mm; 428 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 6,5 kg; 6,5 kg |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990; 85176990 |
| Ytterförpackningens bredd | 308 mm; 308 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 200 mm; 200 mm |
Batteri
| Batterikapacitet (wattimmar) | 11,52 wh; 11,52 wh |
Systemkrav
| Minimikrav, RAM | 2000 MB; 2000 MB |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | AC, Batteri; AC, Batteri |
| Samtalstid | 15 h |
| Antal batterier | 2; 2 |
| Batterikapacitet | 3200 mAh; 3200 mAh |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion); Litium-Ion (Li-Ion) |
Vikt & dimension
| Fjärrkontrollens mått (B x H x D) | 41 x 128 x 9 mm; 41 x 128 x 9 mm |
| Vikt, fjärrkontroll | 32 g; 32 g |
| Bredd | 75 mm; 75 mm |
| Djup | 75 mm; 75 mm |
| Höjd | 304,2 mm; 304,2 mm |
| Vikt | 766 g; 766 g |
| Förpackningens bredd | 90 mm |
| Låddjup | 148 mm |
| Förpackningens höjd | 420 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,49 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 90 mm |
| Låddjup | 148 mm |
| Förpackningens höjd | 420 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,49 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | USB; USB |
| AC-adapter inkluderad | Ja; Ja |
| Längd på USB-kabel | 1,8 m |
| Fjärrkontroll ingår | Ja; Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja; Ja |
| Förpackningarnas innehåll | Logitech Connect-enhet Fjärrkontroll 1,8 meter USB-sladd Nätadapter med regionala kontakter Dokumentation; Logitech Connect-enhet Fjärrkontroll 1,8 meter USB-sladd Nätadapter med regionala kontakter Dokumentation |