Logitech GROUP
paket för videokonferens
Prestanda
| Bluetooth | Ja |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Produkttyp | Videokonferenssystem för grupper |
| Panoreringsvinkel | 0 - 260° |
| Lutningsvinkel | 0 - 130° |
| PTZ-styrning | Ja |
Grafikstyrenhet
| HD-typ | Full HD |
| Maximal videoupplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Videolägen som stöds | 1080p |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| Upplösning vid filmning | 1920x1080@30fps |
| Videoformat som stöds | H.264 |
Audio
| Inbyggda högtalare | Nej |
| Frekvensområde | 120 - 14000 hz |
| Utspänning THD | 5% |
| Ljuddämpning | Ja |
| Ekodämpning | Ja |
| Upptagningsområde för mikrofon | 6 m |
Anslutningar
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
Kamera
| Zoomkapacitet | Ja |
| Digital zoom | 10x |
| Synfältsvinkel (FOV) | 90° |
| Justering av fokus | Automatisk |
| Antal förinställningar för kamera | 5 |
Mikrofon
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -28 dB |
| Mikrofonfrekvens | 100 - 11000 hz |
| Mikrofon, riktning | Rundtagande |
| Ljudtrycksnivå (max) | 91 dB |
| Mikrofon Total Harmonic Distortion (THD) | 1% |
| Antal mikrofoner | 4 |
Egenskaper
| Telenärvaro | Nej |
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington |
Datorsystem
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS |
Logistikdata
| Ytterförpackningens längd | 522 mm |
| Ytterförpackningens bredd | 322 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 9 kg |
| Ytterförpackningens höjd | 341 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85176990 |
Systemkrav
| Lägsta processorhastighet | 2,4 GHz |
| Minimikrav, RAM | 2048 MB |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | AC |
| Antal batterier | 1 |
| Batteriteknik | Litium |
| Batterikapacitet | 210 mAh |
Vikt & dimension
| Bredd | 130 mm |
| Djup | 170 mm |
| Höjd | 138 mm |
| Vikt | 585 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 145 mm |
| Låddjup | 500 mm |
| Förpackningens höjd | 308 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,98 kg |
Förpackningens innehåll
| Extern gränssnittsmodul inkluderad | Ja |
| Strömkabel längd | 5 m |
| Väggmonteringssats | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Manual | Ja |
| Kamera inkluderad | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Mikrofon inkluderad | Ja |
| Förpackningarnas innehåll | Kamera Högtalartelefon Fjärrkontroll Två sladdar på 5 m för anslutning mellan högtalartelefon och hubb och kamera och hubb En sladd på 2m mellan hubb och PC Kardborrband för sladdhantering Kardborrband för hubbmontering på bord Hubb med nätström Nätadapter med regionala kontakter och kabel på 3m Fäste Dokumentation Garantikort |