Logitech Rally
konferenskamera
Grafikstyrenhet
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 pixlar; 3840 x 2160 pixlar |
| Videolägen som stöds | 720p, 960p, 1080p, 1440p, 2160p; 720p, 960p, 1080p, 1440p, 2160p |
| Maximal bildfrekvens | 60 fps; 60 fps |
| Upplösning vid filmning | 1600x900@30fps, 640x480@30fps, 1280x720@30fps, 1280x720@60fps, 1920x1080@30fps, 1920x1080@60fps, 2560x1440@30fps, 3840x2160@30fps; 1600x900@30fps, 640x480@30fps, 1280x720@30fps, 1280x720@60fps, 1920x1080@30fps, 1920x1080@60fps, 2560x1440@30fps, 3840x2160@30fps |
Design
| LED-indikatorer | Tysta video/slå på ljudet på video |
Kamera
| Zoomkapacitet | Ja; Ja |
| Digital zoom | 15x; 15x |
| Synfältsvinkel (FOV) | 90°; 90° |
| Horisontellt synfält | 82,1°; 82,1° |
| Vertikalt synfält | 52,2°; 52,2° |
| Justering av fokus | Automatisk; Automatisk |
| Brett dynamiskt omfång (WDR) | Ja; Ja |
| Antal förinställningar för kamera | 3; 3 |
| Ansiktsspårning | Nej; Nej |
Prestanda
| Produktens färg | Svart; Svart |
| Fjärrkontrollsfunktion | Ja |
| Typ av fjärrkontroll | RF Trådlös |
| Panoreringsvinkel | 0 - 90°; 0 - 90° |
| Lutningsvinkel | -90 - 50°; -90 - 50° |
| PTZ-styrning | Ja; Ja |
| Kan monteras på trefotsstativ | Ja; Ja |
Egenskaper
| Monteringssätt | Stånd; Stånd |
| Produktvikt (oz) | Ja; Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington; Kensington |
Datorsystem
| Windows-operativsystem som stöds | Ja; Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | MacOS; Ja, MacOS |
| Andra operativsystem som stöds | ChromeOS; ChromeOS |
Logistikdata
| Ytterförpackningens längd | 301 mm; 301 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 4 kg; 4 kg |
| Ytterförpackningens bredd | 280 mm; 280 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 196 mm; 196 mm |
| Harmonized System (HS)-kod | 85258900; 85258900 |
Batteri
| Batterikapacitet (wattimmar) | 0,675 wh; 0,675 wh |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | AC; AC |
| Typ av batteri i fjärrkontroll | CR2032 |
| Antal batterier | 2; 2 |
| Batterikapacitet | 220 mAh; 220 mAh |
| Batteriteknik | Litium; Litium |
Vikt & dimension
| Strömfördelarens mått (B x D x H) | 81 x 60,5 x 21,4 mm |
| Monteringsfästets mått (B x D x H) | 110 x 170 x 88 mm |
| Bredd | 152 mm; 152 mm |
| Djup | 152 mm; 152 mm |
| Höjd | 182,5 mm; 182,5 mm |
| Förpackningens bredd | 265 mm |
| Låddjup | 289 mm |
| Förpackningens höjd | 178 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,42 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 265 mm |
| Låddjup | 289 mm |
| Förpackningens höjd | 178 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,42 kg |
Förpackningens innehåll
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | USB; USB |
| Strömkabel längd | 3 m; 3 m |
| Batterier till fjärrkontroll ingår | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja; Ja |
| Längd på USB-kabel | 2,2 m |
| Monteringsfästen ingår | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja; Ja |
| Batterier medföljer | Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja; Ja |
| Förpackningarnas innehåll | Rally Kamera Fjärrkontroll USB 3.0 Typ C-kabel Nätadapter med regionala kontakter Dokumentation; Rally Kamera Fjärrkontroll USB 3.0 Typ C-kabel Nätadapter med regionala kontakter Dokumentation |