Logitech Tap IP
enhet för videokonferens
Prestanda
| Bluetooth | Ja; Ja |
| Bluetooth-version | 5.0; 5.0 |
| Produktens färg | grafit |
Design
| Ljussensor | Ja |
Anslutningar
| Antal RJ-45-portar | 1 |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja; Ja |
| Antal talare | 1; 1 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja; Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100 Mbit/s; 10,100 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja; Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac); 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.3af; IEEE 802.3af |
| Kryptering/säkerhet | 128-bit AES; 128-bit AES |
Display
| Skärm diagonal | 25,6 cm (10.1"); 25,6 cm (10.1") |
| Upplösning | 1280 x 800 pixlar; 1280 x 800 pixlar |
| Pekskärmsteknik | Kapacitiv |
| Antalet samtidiga beröringspunkter | 10 |
| Skyddar mot fingeravtryck | Ja |
| Ljusstyrka | 400 cd/m²; 400 cd/m² |
| Oleofob beläggning | Ja; Ja |
Egenskaper
| Produktvikt (oz) | Ja; Ja |
| Typ av kabellåsanslutning | Kensington; Kensington |
Datorsystem
| VESA-fäste | Ja; Ja |
Logistikdata
| Ytterförpackningens höjd | 199 mm; 199 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 3,3 kg; 3,3 kg |
| Ytterförpackningens bredd | 260 mm; 260 mm |
| Ytterförpackningens längd | 358 mm; 358 mm |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C; 0 - 40 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 95%; 10 - 95% |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C; -40 - 70 ° C |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | PoE; PoE |
Vikt & dimension
| Bredd | 246,2 mm; 246,2 mm |
| Djup | 171,3 mm; 171,3 mm |
| Höjd | 56,1 mm; 56,1 mm |
| Vikt | 1 kg; 1 kg |
| Förpackningens bredd | 247 mm |
| Låddjup | 346 mm |
| Förpackningens höjd | 93 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,34 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 247 mm |
| Låddjup | 346 mm |
| Förpackningens höjd | 93 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1,34 kg |
Förpackningens innehåll
| Batterier medföljer | Nej |
| Förpackningarnas innehåll | Tap IP-pekskärmskontroll Dokumentation; Tap IP-pekskärmskontroll Dokumentation |