Poly Studio X72
utan nätsladd - TAA-kompatibel
Prestanda
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Produktens färg | Svart |
| Produkttyp | Fält för samarbete via video |
Grafikstyrenhet
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Videolägen som stöds | 1080p, 720p, 2160p |
| Grafikupplösningar som stöds | 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 720 (HD 720), 1400 x 1050 (SXGA+), 1680 x 1050 (WSXGA+), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 3840 x 2160 |
| Videoformat som stöds | H.264, H.265, AVC |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Röstigenkänning | G.165, G.719, G.722, G.722.1, G.728, G.729A |
| Automatisk förstärkningskontroll | Ja |
| Uteffekt (RMS) | 20 W |
Anslutningar
| Antal HDMI-ingångar | 1 |
| Antal HDMI-utgångar | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) typ A-portar | 2 |
| Linje in | Ja |
| Linje ut | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,1000,100 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Kamera
| Megapixel | 20 MP |
| Kameratyp | Dubbelkamera |
| Andra kamera upplösning | 20 MP |
| Zoomkapacitet | Ja |
| Digital zoom | 7,3x |
| Horisontellt synfält | 120° |
Logistikdata
| UNSPSC-kod | 45111902 |
| Lastpallens bruttovikt | 420 kg |
Miljökrav
| Värmeavgivning | 65 BTU/h |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 15 - 80% |
| Fuktighet (förvaring) | 5 - 95% |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -40 - 70 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 840,2 mm |
| Djup | 135,4 mm |
| Höjd | 117,9 mm |
| Vikt | 3,3 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 920 mm |
| Låddjup | 163 mm |
| Förpackningens höjd | 228 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 6,48 kg |