Yealink MeetingBar A25-010
Grafikstyrenhet
| HD-typ | 4K Ultra HD; 4K Ultra HD |
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 pixlar; 3840 x 2160 pixlar |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps; 30 fps |
| Videoformat som stöds | H.264; H.264 |
| Bild-i-bild | Ja; Ja |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Monteringssätt | Bord/Tak |
| Ursprungsland | Kina |
Nätverk
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
Kamera
| Kameratyp | Trippelkamera; Trippelkamera |
| Horisontellt synfält (tele) | 84,4° |
| Horisontellt synfält (vidvinkel) | 151° |
| Synfältsvinkel (vertikal) (tele) | 53,1° |
| Synfältsvinkel (vertikal) (bred) | 81° |
| Sekretesstyp | Integritetsskydd; Integritetsskydd |
| Sekretesskamera | Ja; Ja |
Mikrofon
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -38 dB |
| Ljudtrycksnivå (max) | 110 dB |
| Mikrofon Total Harmonic Distortion (THD) | 5% |
| Antal gruppmikrofoner | 8 |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 1; 1 |
| USB 2.0 C-typ, antal portar | 1; 1 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1; 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)typ C-portar | 1; 1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1; 1 |
| Linje ut | Ja; Ja |
Prestanda
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-band | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Produktens färg | Svart |
| Bluetooth | Ja; Ja |
| Bluetooth-version | 5.1; 5.1 |
| Automatisk inramning | Ja; Ja |
| Automatisk spårning | Ja; Ja |
| Spårningslägen | Presentationsläge; Presentationsläge |
| Firmware kan uppgraderas | Ja |
| Produktvikt (oz) | Ja |
Audio
| Inbyggd mikrofon | Ja |
| Antal gruppmikrofoner | 8 |
| Mikrofonens frekvensrespons | 100 - 20000 hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -38 dB |
| Mikrofon Total Harmonic Distortion (THD) | 5% |
| Ljudtrycksnivå (max) | 110 dB |
| Högtalarens frekvensområde | 100 - 16000 hz |
| Inbyggda högtalare | Ja; Ja |
| Ljud CODECS | ARES, G.722.1C, G.722.1, G.722, G.711 (PCMA/PCMU), G.729; ARES, G.722.1C, G.722.1, G.722, G.711 (PCMA/PCMU), G.729 |
| Upptagningsområde för mikrofon | 5 m; 5 m |
| Sampling-hastigheter som stöds | 32 kHz |
Egenskaper
| Monteringssätt | Bord/Tak |
| Produktvikt (oz) | Ja |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |
Datorsystem
| Firmware kan uppgraderas | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C; 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -30 - 70 ° C; -30 - 70 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 95%; 10 - 95% |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | AC; AC |
| AC-inspänning | 100 - 240 V; 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 - 60 hz; 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning (vanlig) | 18 W; 18 W |
| Strömförbrukning (max) | 22 W; 22 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 570 mm; 570 mm |
| Djup | 80 mm; 80 mm |
| Höjd | 65 mm; 65 mm |
| Vikt | 3,81 kg; 3,81 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 200 mm; 200 mm |
| Låddjup | 220 mm; 220 mm |
| Förpackningens höjd | 675 mm; 675 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4,29 kg; 4,29 kg |
Förpackningens innehåll
| Strömförsörjning ingår | Ja |
| Kabel inkluderad | HDMI, LAN (RJ-45), USB; HDMI, LAN (RJ-45), USB |
| Fjärrkontroll ingår | Ja; Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja; Ja |
| Monteringssats | Ja; Ja |
| Förpackningarnas innehåll | • MeetingBar A25 • Power adapter • HDMI cable x1 • Network cable x1 • USB A to C cable x1 • Wall Mount x1 • USB C to C cable • VCR11; • MeetingBar A25 • Power adapter • HDMI cable x1 • Network cable x1 • USB A to C cable x1 • Wall Mount x1 • USB C to C cable • VCR11 |