Yealink
MVC S40-C5U-000
Prestanda
| Antal personer | 12 personer |
| Antal kameror | 2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Produktens färg | Svart, Grå |
| Mötesfunktioner | Innehållsdelning |
| Produkttyp | Videokonferenssystem för grupper |
Grafikstyrenhet
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Maximal videoupplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Totalt megapixel | 45 MP |
| Videolägen som stöds | 1080p, 2160p |
| Maximal bildfrekvens | 30 fps |
| Streaming-kapacitet | Ja |
Audio
| Inbyggda högtalare | Ja |
| Antal talare | 2 |
| Upptagningsområde för mikrofon | 6 m |
| Ljuddämpning | Ja |
Minne
| Typ av internminne | DDR5 |
| Internminne | 16000 MB |
| Typ av lagringsmedia | SSD |
| Total lagringskapacitet | 256 GB |
Anslutningar
| Antal HDMI-utgångar | 3 |
| Antal HDMI-ingångar | 1 |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 4 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Linje ut | Ja |
| Linje in | Ja |
| Strömingång | Ja |
| Återställningsspår | Ja |
Gränssnittsmodul
| Antal HDMI-ingångar på gränssnittsmodulen | 1; 1 |
| Antal HDMI-utgångar på gränssnittsmodulen | 3 |
| Gränssnittsmodul, antal USB 2.0 portar | 4 |
| Gränssnittsmodul, antal RJ-45-portar | 2 |
| Gränssnittsmodul, DC-ingång | Ja |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Datahastighet för Ethernet-LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Kommunikationsstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ad, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
Kamera
| Megapixel | 48 MP |
| Kameratyp | Dubbelkamera |
| Andra kamera upplösning | 48 MP |
| Digital zoom | 6x |
| Synfältsvinkel (FOV) | 120° |
| Horisontellt synfält | 111° |
Display
| Inbyggd display | Ja |
| Displaytyp | IPS |
| Skärm diagonal | 29,5 cm (11.6") |
| Upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Pekskärm | Ja |
| Pekskärmstyp | Kapacitiv |
Mikrofon
| Antal gruppmikrofoner | 8 |
Datorsystem
| Datorsystemtyp | Mini PC |
| Processorfamilj | Intel Core Ultra 5 |
| Processorgenerering | 11:e generationens Intel® Core™ i5 |
| Applikationer som stöds | Microsoft Teams Rooms App, support Skype for Business on-premise/online and Teams meetings, Yeallink RoomConnect |
Egenskaper
| Produktvikt (oz) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM)-version | 2.0 |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
Logistikdata
| Ursprungsland | Kina |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 95% |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
Vikt & dimension
| Gränssnittsmodul, mått (B x D x H) | 188 x 188 x 47,5 mm |
| Vikt | 4,3 kg; 9,27 kg |
| Förpackningens bredd | 703 mm |
| Låddjup | 173 mm |
| Förpackningens höjd | 168 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 4,9 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 743 mm |
| Låddjup | 304 mm |
| Förpackningens höjd | 280 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 10,2 kg |
Förpackningens innehåll
| Extern gränssnittsmodul inkluderad | Ja |
| Kamera inkluderad | Ja |