Philips TAB8505
soundbar - trådlös
Audio
| Ljudutgångskanaler | 2.1 kanaler |
| Uteffekt (RMS) | 200 W |
| Inbyggd ljuddekoder | Dolby Atmos, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD |
| Högsta musikuteffekt (PMPO) | 240 W |
Soundbarhögtalare
| Soundbarhögtalarens RMS-effekt | 200 W |
| Impedans | 8 Ω |
Subwoofer
| Subwoofer ingår | Ja |
| Subwooferanslutning | Trådlös |
| Subwoofertyp | Aktiv subwoofer |
| Subwooferns frekvensomfång | 40 - 160 hz |
| Subwooferimpedans | 3 Ω |
| Bashögtalarens diameter (subwoofer) | 13,3 cm (5.25") |
Egenskaper
| Produktens färg | Silver |
| Ljudformat som stöds | AAC, FLAC, LPCM, MP3, WAV |
| Stöd för Apple AirPlay 2 | Ja |
| Virtuell assistent | Amazon Alexa & Google Assistant |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Ursprungsland | Kina |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 4.2 |
| Wi-Fi | Ja |
| Antal HDMI-portar | 3 |
| HDMI-in | 2 |
| Antal HDMI-utgångar | Ja |
| Digital audio optisk, ingående | Ja |
| Aux-In | Ja |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50 / 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
Vikt & dimension
| Bredd | 900 mm |
| Djup | 110 mm |
| Höjd | 57 mm |
| Soundbar-vikt | 2,4 kg |
| Subwooferns bredd | 12,2 cm |
| Subwooferns djup | 30 cm |
| Subwooferns höjd | 40,3 cm |
| Subwoofer vikt | 4,8 kg |
Förpackningens innehåll
| Väggmonteringssats | Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Garantisedel | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 1030 mm |
| Låddjup | 425 mm |
| Förpackningens höjd | 150 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 9,3 kg |
| Förpackningens vikt | 9440 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 85182200 |