LevelOne AVF-1401
videoförlängare
Egenskaper
| Modell | Sändare för AV-utrustning |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 20000 m |
| Stödda fiberoptiska våglängder | 1470-1610,1310 nm |
| Våglängder som stöds | 1310 nm |
| RX känslighet | -26 dB |
| Okorrigerbara Bit Error Rate (UBER) | < 1 per 10^9 bits read |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 60 dB |
| Bandbredd | 6.5 MHz |
| Linjäritet | 1.3%DG 1.3%DP |
| Impedans | 75 Ω |
| LED-indikatorer | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Produktens färg | Svart |
| Certifiering | CE, FCC |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Fiberoptiska kontakten | FC |
| BNC-ingångsportar | 4 |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| Driftspänning | 5 V |
| Ingående ström | 3 A |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 95% |
| Temperatur vid drift | -20 - 70 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 116.5 mm |
| Djup | 48 mm |
| Höjd | 157.1 mm |
| Vikt | 1.38 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 250 mm |
| Låddjup | 115 mm |
| Förpackningens höjd | 405 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 1.54 kg |
| Förpackningstyp | Låda |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
Tekniska detaljer
| Ursprungsland | Kina |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bruttovikt | 11.9 kg |
| Produkter per ytterförpackning | 4 styck |