VivoLink HDMI over IP Transmitter
video/audio/infrarød forlænger - HDMI, HDbitT
Egenskaper
| Modell | Sändare för AV-utrustning |
| Maximal upplösning | 1920 x 1080 pixlar |
| Kabeltyper som stöds | Cat5e |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 120 m |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Orörd överföring av HDCP | Ja |
| IR-överföring | Ja |
| Infrarött (IR) frekvensområde | 20 - 60 kHz |
| Kabellängd | 120 m |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4 |
| LED-indikatorer | Ja |
| Typ av fjärrkontroll | IR |
| Komprimeringsformat | H.264 |
| Videolägen som stöds | 1080p |
| Bandbredd | 0,018 Gbit/s |
| HDCP- och EDID-förbikoppling | Ja |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| RJ-45 ingångsportar | Ja |
| RJ-45 utgångsportar | Ja |
| HDMI-in | Ja |
| Antal HDMI-utgångar | Ja |
| HDMI-version | 1.4 |
| Video UT | Ja |
| Videoingång | Ja |
| 3,5 mm-utgång | Ja |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | Ja |
| Fjärrstyrd IR-utgång | Ja |
| 3,5 mm in | Ja |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Uteffekt | Ja |
| Arbetsspänning (mottagare) | 5 V |
| Strömförbrukning (vanlig) | 3,5 W |
| Strömförbrukning (sändare) (max) | 3,5 W |
| Extern strömadapter | Ja |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | 0 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 10 - 90% |
Vikt & dimension
| Bredd | 96,8 mm |
| Djup | 94 mm |
| Höjd | 23,7 mm |
| Vikt | 206 g |
Förpackning
| Antal per förpackning | Ja |
| Förpackningens bredd | 153 mm |
| Låddjup | 119 mm |
| Förpackningens höjd | 80 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 306 g |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Typer av nätkontakter som ingår | EU |
| IR-mottagare ingår | Ja |
| IR-sändare ingår | Nej |
Tekniska detaljer
| Stöd för ljud | Ja |