ATEN VE2812PR
video/audio/infrarød/seriel forlænger - HDBaseT
Egenskaper
| Modell | AV-mottagare |
| Maximal upplösning | 4096 x 2160 pixlar |
| Kabeltyper som stöds | Cat5e, Cat6, Cat6a |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 100 m |
| Max uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| IR-överföring | Ja |
| ESD-skydd | Ja |
| Elektrostatisk urladdning (ESD) skydd | 15 kV |
| Material | Metall |
| Impedans | 100 Ω |
| Bandbredd | 10,2 Gbit/s; 340 MHz |
| Fötter i gummi | Ja |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| HDCP | Ja |
| Grafikupplösningar som stöds | 640 x 480 (VGA), 720 x 400, 800 x 600 (SVGA), 1024 x 768 (XGA), 1280 x 1024 (SXGA), 1280 x 800, 1400 x 1050 (SXGA+), 1440 x 900 (WXGA+), 1600 x 1200 (UXGA), 1920 x 1080 (HD 1080), 1920 x 1200 (WUXGA), 4096 x 2160 |
| Stöd för Consumer Electronics Control (CEC) | Ja |
| HDCP-version | 2.2 |
| Baudhastighet | 115,2 Kbit/s |
| Firmware kan uppgraderas | Ja |
| 3D kompatibilitet | Ja |
| Produktens färg | Svart |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| RJ-45 ingångsportar | 1 |
| HDBaseT-port | Ja |
| Antal HDMI-utgångar | 1 |
| Digital koaxialutgång för ljud | 1 |
| Seriella portar | 1 |
| Ljudutgång | 3.5mm |
| Seriellt gränssnitt | RS-232 |
| Fjärrstyrd IR-utgång | 1 |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| Strömkälla av typen | DC |
| Driftspänning | 5 V |
| Strömförbrukning (vanlig) | 5,83 W |
| Extern strömadapter | Ja |
Miljökrav
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet | 0 - 80% |
| Temperatur vid drift | 0 - 40 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring) | -20 - 60 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 123 mm |
| Djup | 145,3 mm |
| Höjd | 30 mm |
| Vikt | 500 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 59 mm |
| Låddjup | 239 mm |
| Förpackningens höjd | 160 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 760 g |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Bruksanvisning | Ja |
Tekniska detaljer
| Ursprungsland | Taiwan |
| Förpackningsvolym | 2265,35 cm ^ |
Logistikdata
| Ytterförpackningens bredd | 250 mm |
| Ytterförpackningens längd | 325 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 175 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 4,19 kg |
| Ytterförpackningens volym | 14158,42 cm ^ |
| Ytterkartongens nettovikt | 3,1 kg |