HDBaseT Extender kit 70m /w
Egenskaper
| Modell | Sändare och mottagare för AV-utrustning |
| Maximal upplösning | 4096 x 2160 pixlar |
| Kabeltyper som stöds | Cat5e |
| Maximal överföringshastighet avstånd | 70 m |
| Orörd överföring av HDCP | Ja |
| IR-överföring | Ja |
| Orörd överföring av RS-232 | Ja |
| Orörd överföring av CEC | Ja |
| Monteringsbar på väggen | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
| LED-indikatorer | Ja |
| Bandbredd | 18 Gbit/s |
| HDCP- och EDID-förbikoppling | Ja |
| Videolägen som stöds | 3840p |
| HDCP | Ja |
| Typ av fjärrkontroll | IR + RS232 |
| Produktens färg | Svart |
| HDBaseT-certifierad | Ja |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| RJ-45 ingångsportar | 1 |
| RJ-45 utgångsportar | 1 |
| HDBaseT-port | Ja |
| Antal HDMI-utgångar | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| HDMI-in | 1 |
| RS-232-utgångar | 1 |
| RS-232-ingångar | 1 |
| Digitalt ljud optisk utgångstyp | Toslink |
| Video UT | 1 |
| Videoingång | 1 |
| Seriellt gränssnitt | RS-232 |
| 3,5 mm in | Ja |
| 3,5 mm-utgång | Ja |
| Fjärrstyrd (IR) ingång | 1 |
| Fjärrstyrd IR-utgång | 1 |
| Seriella portar | 1 |
| Likströmsingång | Ja |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 100 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| Driftspänning | 24 V |
| Strömförbrukning (sändare) (max) | 14 W |
| Strömförbrukning (mottagare) (max) | 14 W |
| Extern strömadapter | Ja |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd | Nej |
Miljökrav
| Temperatur vid drift | -10 - 50 ° C |
Vikt & dimension
| Bredd | 184 mm |
| Djup | 161 mm |
| Höjd | 126 mm |
| Vikt | 500 g |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 184 mm |
| Låddjup | 161 mm |
| Förpackningens höjd | 126 mm |
| Paketlängd | 18,5 cm |
| Vikt inkl. förpackning | 660 g |
Förpackningens innehåll
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Typer av nätkontakter som ingår | EU |
| IR-sändare ingår | Nej |
| Monteringsfästen ingår | Ja |
| IR-mottagare ingår | Nej |
Tekniska detaljer
| Stöd för ljud | Ja |