Sharp TV
55" - TiVo OS - 3x HDMI - LED - 60 hz - 3840 x 2160 pixlar
Övrigt
| Färgomfång | Standard |
| Analog stämmare | PAL, SECAM |
| Nätverk streaming tjänster som stöds | YouTube, Netflix, Prime Video, Disney+ |
| Antal USB-portar | 2 |
Prestanda
| HDR-stöd | Ja |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | HDR10, HLG, Dolby Vision |
| Videoformat som stöds | HEVC/H.265 (10-bit), MPEG4/H.264, VP9, AV1 |
| Inspelning via USB | Ja |
| Komprimeringsformat | MKV, MP4, MOV, AVI, MPG, MPEG, 3GP, 3GPP, ASF, FLV, WEBM, VOB, DAT, TS, TRP, TP |
| Ljudformat som stöds | MP3, M4A, AAC, AC3, EAC3, DTS, WAV, FLAC, LPCM |
| Bildkomprimeringsformat | JPG, JPEG, BMP, PNG, GIF, MPO |
| Spelfunktioner | Automatiskt låglatensläge (ALLM), Variabel uppdateringsfrekvens (VRR) |
Audio
| Antal talare | 2 |
| Uteffekt (RMS) | 20 W |
| Inbyggd ljuddekoder | Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby AC-4 |
TV tuner
| Analogt signalformatsystem | BG, DK, I, L/L’, MN, NICAM/A2 |
| Typ av tuner | Analog och digital |
| Digitalt signalformatsystem | DVB-T/T2/C/S/S2 (MPEG4 + H.265/HEVC (10-bit)) |
Smart-TV
| Installerat operativsystem | TiVo OS |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version | 2.0.3 |
Nätverk
| Nätverksansluten (Ethernet) | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
Anslutningar
| Antal HDMI-portar | 3 |
| HDMI-version | 2,1 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Hörlursutgångar | 1 |
| Digital optisk utgång för ljud | 1 |
| Ingående kompositvideo | 1 |
Egenskaper
| Ja |
Strömtillförsel
| Strömförbrukning (vanlig) | 63 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | E |
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
Vikt & dimension
| Bredd (utan stativ) | 1231 mm |
| Djup (utan stativ) | 80 mm |
| Höjd (utan stativ) | 716 mm |
| Vikt (utan stativ) | 11000 g |
| Bredd (med stativ) | 1231 mm |
| Djup (med stativ) | 260 mm |
| Höjd (med stativ) | 773 mm |
Design
| VESA-fäste | Ja |
| Gränsssnitt för panelmontering | 400 x 300 mm |
| Ramlös design | Ja |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 1335 mm |
| Låddjup | 160 mm |
| Förpackningens höjd | 875 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 15600,0 g |
Display
| Skärm diagonal | 139,7 cm (55") |
| Diagonal skärmstorlek | 139 cm |
| Upplösning | 3840 x 2160 pixlar |
| Kontrastförhållande (dynamisk) | 1000000:1 |
| Rörelse-interpoleringsteknik | Active Motion 400 |
| Standard uppdateringsfrekvens | 60 hz |
| Skärmtyp | LED |
