JBL Xtreme 3 Højttaler
Sort
Högtalare
| Antal talare | 1 |
| Diskanthögtalare | Ja |
| Disktanthögtalare diameter | 2 cm; 1,91 cm (0.75") |
| Bashögtalare | Ja |
| Woofer diameter (imperial) | 6,98 cm (2.75") |
| Woofer diameter | 7,5 cm |
Audio
| Uteffekt (RMS) | 100 W |
| Högtalarnas RMS-effekt | 25 W |
| Frekvensområde | 53,5 - 20000 hz |
| Högsta musikuteffekt (PMPO) | 100 W |
| Signal/brusförhållande (SNR) | 80 dB |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Trådlös |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.1 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP |
| Bluetooth-sändarmodulering | 8DPSK, DQPSK, GFSK |
| USB-anslutning | Ja; USB Type-A, USB Type-C |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| AirPlay | Nej |
| Sladdlängd | 1,2 m |
Design
| Produktens färg | Svart |
| Material, hölje | Plast |
| Volymkontroll | Knappar |
| På / av-knapp | Ja |
| Skyddsfunktioner | Dammresistent, Vattentät |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP67 |
| LED-indikatorer | Ja |
Prestanda
| Rekommenderad användning | Universal |
| Equalizer | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
Strömtillförsel
| Batterityp | Inbyggt batteri |
| Batteriteknik | Litium Polymer (LiPo) |
| Batterikapacitet | 5000 mAh |
| Batterikapacitet (wattimmar) | 36,3 wh |
| Batterispänning | 20 V |
| Drifttid för batteri | 15 h |
| Laddningstid | 2,5 h |
| Laddningseffekt som krävs (min) | 15 W; 60 W |
| USB-strömleverans | Ja |
| Laddningsport USB Typ-C | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 298,5 mm |
| Djup | 134 mm |
| Höjd | 136 mm |
| Vikt | 1,97 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 193 mm |
| Låddjup | 185 mm |
| Förpackningens höjd | 334 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 3,2 kg |
Förpackningens innehåll
| Antal per förpackning | 1 styck |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Fjärrkontroll ingår | Nej |
| Snabbstartsguide | Ja |
| Nätadapter ingår | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Säkerhetsark | Ja |
Tekniska detaljer
| Pallens nettovikt | 337,6 kg |
Logistikdata
| Pallens GS1-nr (GTIN/EAN/UPC) | 6925281977480 |
| ECCN (Export Control Classification Number) | China |
| Produkter per lastpallslager | 12 styck |
| Lastpallens totallängd | 120 cm |
| Ytterförpackningar per lastpall | 48 styck |
| Lager per lastpall | 8 styck |
| Produkter per lastpall | 96 styck |
| Ytterförpackningens bredd | 358 mm |
| Ytterförpackningens längd | 406 mm |
| Ytterförpackningens höjd | 223 mm |
| Ytterförpackningens bruttovikt | 7,03 kg |
| Ytterförpackningens volym | 0,032 cm ^ |
| Ytterkartong GTIN (EAN/UPC) | 6925281977480 |
| Ursprungsland | Kina |