Brother QL-810Wc
etikettskrivare - tvåfärgad (monokrom) - direkttermisk
Utskriftshastighet
| Utskriftsteknologi | direkt termal |
| Färg | Ja |
| Maximal upplösning | 300 x 600 DPI |
| Skrivhastighet | 176 mm/sek |
| Utskriftshastighet | 110 lpm |
| Skrivarfäger | Svart, Röd |
| Max utskriftsupplösning, bredd | 5,8 cm |
| Kortaste utskriftslängd | 100 cm |
| Vertikal utskrift | Ja |
| Roterad utskrift | Ja |
| Textjustering | Centrum, Vänster |
Pappershantering
| Automatisk sax | Ja |
| Maximal kabellängd | 4 m |
| Maximal etikettbredd | 6,2 cm |
Anslutningar
| Anslutningsteknologi | Kabel & Trådlös |
| Wi-Fi | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar | Ja |
| Mobil utskriftsteknik | Apple AirPrint |
| Wi-Fi Direct | Ja |
Prestanda
| Språk för sidbeskrivning | ESC P, Raster_P |
| Flashminne | 6 MB |
| Inbyggda streckkoder | CODABAR (NW-7), Code 128 (A/B/C), Code 39, Code 93, Data Matrix, EAN128, EAN13, EAN8, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, GS1 DataBar Limited, GS1-128, ISBN-2, ISBN-5, ITF-25, MaxiCode, Micro QR Code, MicroPDF417, PDF417, POSTNET, QR Code, UPC-A, UPC-E |
| Antal typsnitt | 5 |
| Bandtyp | DK |
| Kryptering/säkerhet | AES, EAP-FAST, EAP-TLS, EAP-TTLS, LEAP, PEAP, TKIP, WEP, WPA-PSK, WPA2-PSK |
| Antal stilar | 8 |
| Detektering av tejpstorlek | Ja |
Design
| Produktens färg | Svart, Vit |
| Inbyggd display | Nej |
| Material, hölje | Plast |
Strömtillförsel
| AC-inspänning | 220 - 240 V |
| Automatisk avstängning | Ja |
| Strömkälla av typen | AC |
| Uppladdningsbara | Ja |
Batteri
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
Systemkrav
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Windows-operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Ja |
| Mobila operativsystem som stöds | Android, iOS |
Vikt & dimension
| Bredd | 185 mm |
| Djup | 300 mm |
| Höjd | 230 mm |
| Vikt | 2,25 kg |
Förpackning
| Förpackningens bredd | 298 mm |
| Låddjup | 184 mm |
| Förpackningens höjd | 232 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 2,67 kg |
Förpackningens innehåll
| Kabel inkluderad | AC, USB |
| Batterier medföljer | Ja |
| Drivrutiner medföljer | Ja |
| AC-adapter inkluderad | Ja |
| Garantisedel | Ja |
| Medföljande programvara | P-touch Editor Lite P-touch Editor 5 P-touch Editor Lite LAN P-touch Address Book BR Admin Light |
| Bruksanvisning | Ja |
| Snabbstartsguide | Ja |
Logistikdata
| Harmonized System (HS)-kod | 84433210 |
| Lastpallens totalhöjd | 16,5 cm |
| Lastpallens bruttovikt | 328,3 kg |
| Ytterförpackningar per lastpall | 36 styck |
| Ytterförpackningar per lastpallslager | 6 styck |
| Lager per lastpall | 6 styck |
| Produkter per lastpall | 108 styck |
Tekniska detaljer
| Hållbarhetscertifiering | ENERGY STAR |
| Lastpallstyp | 1200 x 1000 mm |
Övrigt
| Antal ramar | 126 |
| Antal språk | 18 |
| Etikett-minne | 99 etikett (er) |
| Bibehållande av reservdelar | 5 År |
| Ursprungsland | Kina |
| Språkstöd | Förenklad kinesiska, Tjeckiska, Danska, Tyska, Nederländska, Engelska, Spanska, Fin, Franska, Ungerska, Italienska, Japanska, Norska, Polska, Portugisiska, Ryska, Svenska, Turkiska |
| Datum- och tidsutskrift | Ja |