AXAGON CRE-SM2
stregkodescanner
Egenskaper
| Produkttyp | Universell smartkortsläsare |
| Applikationsområde | Åtkomstkontroll, Bankverksamhet och betalningar, Hälso-/sjukvård |
| Stöd för SIM-kort | Ja |
| Typ av minneskort | MMC, MMC Mobile, MMC+, MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC, MiniSD, MiniSDHC, RS-MMC, SD, SDHC, SDXC, SmartMedia |
| Plug & Play-kompatibel | Ja |
| Användarvänlig | Ja |
Design
| Placeringar som kan användas | inomhus |
| Produktens färg | Svart |
| Inbyggd display | Nej |
| Material, hölje | Plast |
| LED-indikatorer | Aktivitet, Schack, Länk, Redo |
| Kabellängd | 1,3 m |
| Ursprungsland | Kina |
Anslutningar
| Gränssnitt | USB 2.0 |
| Närfältskommunikation (NFC) | Nej |
| Bluetooth | Nej |
| Stödda protokoll | T=0, T=1, I2C, SLE 4432/42 (S=10), SLE 4418/28 (S=9) |
Strömtillförsel
| Strömkälla | USB |
| Extern strömadapter | Nej |
| Driftspänning | 5 V |
| USB-ström | Ja |
Tekniska detaljer
| Certifikat för överensstämmelse | RoHS, CE |
| Garantiperiod | 2 År |
Förpackningens innehåll
| Bruksanvisning | Ja |
Systemkrav
| Windows-operativsystem som stöds | Windows 10, Windows 10 x64, Windows 7, Windows 7 x64, Windows 8, Windows 8 x64, Windows 8.1 Pro, Windows 8.1 x64, Windows Vista, Windows Vista Home Premium x64, Windows XP, Windows XP Home x64 |
| Mac-kompatibel | Ja |
| Linux operativsystem som stöds | Ja |
| Mac-operativsystem som stöds | Mac OS X 10.0 Cheetah, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Andra operativsystem som stöds | Ja |
Vikt & dimension
| Bredd | 54 mm |
| Höjd | 77 mm |
| Djup | 52 mm |
| Vikt | 91 g |
Hållbarhet
| Certifiering | CE, RoHS |
Förpackning
| Smartkort ingår | Nej |
| Snabbinstallationsguide | Ja |
| Förpackningens bredd | 100 mm |
| Låddjup | 125 mm |
| Förpackningens höjd | 40 mm |
| Vikt inkl. förpackning | 120 g |
| Förpackningstyp | Låda |